کد خبر: ۷۳۳۸۴۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
براساس گزارش مرکز آمار ایران؛
گزارش‌های رسمی از روند افزایشی طلاق و کاهش ازدواج در ۱۰ سال گذشته حکایت دارد. نسبت طلاق به ازدواج طی این سال‌ها از ۱۶.۳ به ۳۲.۹ افزایش داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز آمار ایران طی گزارشی تفصیلی به بررسی وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی و اجتماعی از سال ۱۳۹۰ تاکنون پرداخته که در بخشی از این گزارش در سرفصل جمعیت و نیروی انسانی آماری از وضعیت ازدواج و طلاق ثبت شده در کشور از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ ارائه شده است.

این گزارش نشان می‌دهد که نسبت طلاق به ازدواج طی این سال‌ها از ۱۶.۳ به ۳۲.۹ افزایش داشته است که روندی افزایشی طی کرده ولی در سال ۱۳۹۸ در بالاترین نقطه در این دوره یعنی ۳۳ درصد قرار می گیرد ولی در سال گذشته ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

جزئیات دیگری از این آمار نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۰ مجموع ازدواج ثبت شده ۸۷۴ هزار و ۷۰۲ نفر بوده که در سال ۱۳۹۹ به ۵۵۶ هزار و ۷۳۱ نفر کاهش یافته است.

در این بازه زمانی روند ازدواج عمدتا کاهشی بوده اما در سال ۱۳۹۵ اندکی افزایش ازدواج ثبت شده و از حدود ۶۸۵ هزار و ۳۵۲ به ۷۰۴ هزار و ۷۱۶ نفر می‌رسد ولی در سال بعد با افت حدود ۱۰۰ هزار نفری مواجه می‌شود.

براین اساس، محاسبات نشان می‌دهد که ازدواج در ایران در فاصله ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹، بیش از ۳۶ درصد کاهش یافته است.

اما در رابطه با وضعیت طلاق در کشور آمار حاکی از آن است که در سال ۱۳۹۰، ۱۴۲ هزار و ۸۴۱ نفر طلاق ثبت شده بود که در سال ۱۳۹۹ به ۱۸۳ هزار و ۱۹۳ نفر افزایش یافته است.

روند تغییرات طلاق نیز عمدتا افزایشی بوده ولی در فاصله ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اندکی کاهش داشته است که این روند در سال گذشته مجددا افزایشی می‌شود.

بر این اساس، میزان طلاق در ایران از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ حدود ۲۸ درصد افزایش داشته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
2
8
كاملاً هدفمند
تمامي قوانين نانوشته كشور در راستاي اين هدف است
و بجاي ان مهاجرين افغان با نسخه توليد انبوه جايگزين ژن ايراني.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
10
3
حسن چه کردی با ما؟
پاسخ ها
ebi
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
کار حسن نبود .... از زمان احمدی جون شما شروع شد ... فقر وتبعیض و تورم شدید ... زود یادتون رفت که تو هشت سال احمدی ملک 10 برابر شد و....دهه شصتی ها در اواخر دهه 80 وقت ازدواجشون بود که تباه شد و....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
2
9
شايد اين فرايند و نتايج آن در بلندمدت خيريتي داشته باشد.؟؟؟؟؟؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
14
از علل عمده افزایش تعداد طلاق و کاهش آمار ازدواج ناشی از مشکلات اقتصادی مردم اعم از بیکاری، گرانی و تورم و مشکلات فرهنگی و اجتماعی خانواده ها و جامعه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین