کد خبر: ۷۳۴۰۳۲
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
امروز شاهد ضعیف‌ترین چهره آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقابل خود هستیم
سردار جلالی بابیان اینکه در کل دنیا تنها دو کشور هستند که سازمان مقابله کننده با تهدیدات غیر طبیعی آنها با سازمان مقابله کننده با تهدیدات طبیعی متفاوت است و آن دو کشور ایران و آمریکاست گفت: ما باید از یک نوع توانمندی برای دفاع هوشمندانه دربرابر از تهدیدات برخور دار شویم.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس سازمان پدافند با بیان اینکه دولت روحانی جنگ سایبری را انگار می کرد و عامل بی قانونی و ولنگاری در این حوزه بود، گفت: غفلت از اجرای سند پدافند زیستی عامل شیوع بیماری کرونا بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در نشست خبری که صبح امروز سه شنبه به مناسبت بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد، با تبریک میلاد با سعادت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و امام صادق ع و هفته وحدت، طی سخنانی اظهار داشت: در همه کشور ها ساختاری به عنوان پدافند غیر عامل وجود دارد و کشور ما نیز از سال ۸۲ با فرمان فرماندهی معظم کل قوا این سازمان ایجاد شد.

وی وظیفه سازمان پدافند غیر عامل را رصد تهدیدات و ارتقای توان بازدارندگی کشور دانست و گفت: در شرایط کنونی آمریکا و رژیم صهیونیستی در ضعیف ترین دوران خود قرار دارند و و از درون با مشکلات فراوانی روبرو هستند، شکست ترامپ و نتانیاهو در انتخابات و مسائل پیش آمده بعد از آن گویای ضعف آنهاست.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه امروز شاهد ضعیف ترین چهره آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقابل خود هستیم گفت: آمریکا در بیش از ۵۰ کشور آزمایشگاه ژنتیکی دارند که تحت نظارت‌های جهانی نیست و این آزمایشگاه‌ها می‌تواند سلامت جهانی را تهدید کند .کرونا ثابت کرد که اقدامات آزمایشگاهی آمریکا می‌تواند برای جهان مخاطره آمیز باشد و مشخص نشدن منشا شیوع کرونا بعد از دو سال گویای این مهم است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گسترش ماهواره‌ها و استفاده گسترده آمریکا را تهدیدی دیگری دانست و گفت: ترور شهید فخری زاده و استفاده از ماهواره در این ترور نشان دهنده خطرات این ظرفیت‌هاست که در اختیار آمریکا قرار دارد، گسترش اینترنت جهانی می‌تواند به عنوان حاکمیت جهانی مورد سواستفاده آمریکا قرار گیرد.

سردار جلالی بابیان اینکه در کل دنیا تنها دو کشور هستند که سازمان مقابله کننده با تهدیدات غیر طبیعی آنها با سازمان مقابله کننده با تهدیدات طبیعی متفاوت است و آن دو کشور ایران و آمریکاست گفت: ما باید از یک نوع توانمندی برای دفاع هوشمندانه دربرابر از تهدیدات برخور دار شویم.

وی افزود: امروز شاهد تهدیدات ترکیبی و هیبریدی هستیم بنابراین باید یک راهبرد مشترکی برای دفاع دربرابر این تهدیدات داشته باشیم، هم افزایی بخش‌های نظامی و غیر نظامی در این مقوله ضروری است و زیر ساخت‌ها و مردم باید با یک برنامه جامع برای این شرایط آماده شوند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل گفت: تنها بخش نظامی مسئول مقابله با تهدیدات نیستند و با توجه به گسترش تهدیدات و ورود این تهدیدات به عرصه های غیر نظامی همه سازمان ها و مردم باید برای مقابله با تهدیدات آماده شوند و پدافند غیر عامل همه دستورات و پیوست ها را برای ارتقا ایمنی و بازدارندگی تهیه و ابلاغ کرده است.

دولت روحانی، جنگ سایبری را انکار می‌کرد

سردار جلالی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تهدیدات زیستی گفت: ساختار پدافند زیستی کشور را باز طراحی کردیم اما دولت روحانی به این موضوع بی توجهی کرد. پیشرفته ترین و مدرن‌ترین سند پدافند زیستی را طراحی و ابلاغ کردیم که باید این اجرایی شود.

وی با بیان اینکه دولت روحانی از منظر پدافند غیر عامل کشور را دچار خسارات بسیاری کرد گفت: ولنگاری و بی قانونی در حوزه سایبری، انکار جنگ سایبری، واگذاری شبکه‌های اجتماعی، اختصاص پهنای باند به شبکه های اجتماعی خارجی از اقدامات غلط دولت روحانی در حوزه پدافند غیرعامل بود. در حوزه زیستی نیز دولت دوازدهم دستاوردهای پدافند غیر عامل را نادیده گرفت و در شیوع کرونا شاهد این غفلت بودیم. فرصت سوزی  در حوزه اقتصادی و رها کردن حوزه معیشت مردم در دو سال آخر از دیگر خسارات دولت قبل بود. در دولت جدید تلاش کردیم با تعامل با دولتمردان این آسیب‌ها را جبران کنیم که با استقبال خوب دولت روبرو شده‌ایم.

وی برگزاری رزمایش برای مقابله با تهدیدات سایبری را یکی از اقدامات سازمان پدافند غیر عامل اعلام کرد و گفت: در سال گذشته بیش از پنجاه رزمایش برگزار کردیم و بیش از ۳۰۰ محصول و سامانه پدافند سایبری را تولید داخلی کردیم .

«تجهیزات ضد ریز پرنده» تولید کردیم

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به تولید تجهیزات مقابله با تهدیدات ریز پرنده گفت: با همکاری وزارت دفاع و نیروهای مسلح تجهیزات ضد ریز پرنده را تولید و در اختیار سازمان‌های مختلف کشور قرار دادیم .

سردار جلالی ایجاد پیمان دفاع سایبری را یک ضرورت دانستند و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد که با کشور های دوست و هم‌پیمان توافق نامه دفاع سایبری ایجاد کند . خوشبختانه به دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه دفاع سایبری رسیده‌ایم و هر کشوری که به ما حمله سایبری کند قطعا با پاسخ قاطع ما روبرو خواهد شد .

سردار جلالی در ادامه به ترسیم استراتژی دشمن در تقابل با ایران پرداخت و توضیح داد: تهدید، کودتا و هشت سال جنگ تحمیلی برای دشمن نه تنها ثمری نداشته بلکه سبب شد تا ایران اسلامی بتواند با تبدیل تهدید جنگ به فرصت در بسیاری از عرصه از جمله عرصه نظامی خودکفا شده و همین امر تقویت و افزایش قدرت بازدارندگی را به همراه داشت که دشمن خیال تقابل نظامی را از سر بیرون کرد.

آمریکا از سلاح تحریم تا فشنگ آخر استفاده کرد

وی ادامه داد: پس از آن آمریکا راهبرد فشار همه جانبه حداکثری را در دستور کار قرار داد که مبتنی بر ابزارهای مادون جنگ بود. آمریکا در این مسیر، از سلاح تحریم تا فشنگ آخر استفاده کرد. در واقع ترامپ نه تنها خود از دنیای سیاست محو شد بلکه گزینه جدید تحریم برای بایدن باقی نگذاشت. آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام امکانات خود و ضدانقلاب را برای برهم زدن امنیت ایران بسیج کرد که هدف آن ایجاد یک ظرفیت اقدامات آشوب برانگیز و ضد امنیتی علیه ایران بود که ماحصل آن شکست فشار همه جانبه حداکثری دشمن در تمام حوزه ها بود.

جزئیات برنامه آمریکا برای «جنگ شبکه های اجتماعی»

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به حمایت آمریکا از چهار قرارگاه جنگ سایبری با دسترسی بالا به شبکه‌های اجتماعی خارج پایه، افزود: استراتژی دشمن به سمت یک مجموعه عملیات ترکیبی رفته است از جمله آن می توان به جنگ سایبری مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی خارج پایه یا همان «جنگ شبکه های اجتماعی» اشاره کرد. در این جبهه جدید همه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور براساس الگوهای شناختی در شبکه‌های اجتماعی رصد و پایش می‌کنند تا بهانه ای برای تحریک مردم بیایند. و موضوعاتی که به کار تولید یک حادثه امنیتی می‌خورد را دست آویز خود برای تحریک مردم قرار می‌دهند.

در ترور شید فخری‌زاده از هوش مصنوعی، فضای مجازی، اینترنت ماهواره‌ای و عملیات نفوذ استفاده شد

وی ادامه داد: جنبه دیگری از این عملیات ترکیبی را در بهره گیری از لایه ماهواره‌ای در عملیات تروریستی (اینترنت ماهواره ای)، عملیات خرابکاری صنعتی-تروریستی و توسعه عملیات نظامی تا مادون جنگ شاهد بودیم. ترور شهید عزیز دکتر فخری زاده، که با استفاده از هوش مصنوعی، فضای مجازی و اینترنت ماهواره ای و عملیات نفوذ انجام شد یکی از شواهد گویای دشمنی استکبار علیه ملت ایران است.

سردار جلالی تصریح کرد: اما آنچه سبب شد دسیسه و توطئه دشمنان علیرغم همه زحمات و هزینه‌هایی که برای کشور داشت راه به جایی نبرد و تاب‌آوری ملت ایران را به جهانیان نمایش بگذارد استراتژی "مقاومت فعال" بود که مقام معظم رهبری نقشه راه آن را برای ما ترسیم و ابلاغ کردند. امروز ترامپ به تاریخ پیوسته است و هیچ کدام از اهدافش محقق نشده است هر چند در برخی حوزه ها هم ما را به زحمت انداخت.

دفاع بیولوژیک بین الملل علیه برنامه مشکوک آمریکا ضروری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با ارائه نقشه‌ای از تاسیسات آزمایشگاه‌های آمریکا در منطقه بر ضرورت ایجاد یک حرکت جمعی دفاع بیولوژیک بین الملل علیه برنامه مشکوک آمریکا با مشارکت کشورهای منطقه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه فعالیت های ماهواره‌ای نیز شاهد اقدامات آمریکا هستیم که بر بستر توسعه اینترنت جهانی صورت می‌گیرد، توضیح داد: با ارائه خدمات اینترنتی فرا حکومتی، می‌توان زمینه حکمرانی خارج از حاکمیت ملی بر مردم را فراهم کند. غیر از اینکه خطر اشراف و تهدیدات ناشی فعالیت‌های ماهواره‌ها در لایه‌های نزدیک به زمین را نیز نباید فراموش کرد. که در این زمینه باید اقدامات و تمهیدات لازم چه در حوزه بین اللملی و چه ملی اندیشیده شود.

سردار جلالی با طرح این پرسش که با وجود این تهدیدات راهبرد مقابله با آنها چیست و این راهبرد از چه ویژگی‌ها و مولفه‌هایی برخوردار است، توضیح داد: مهمترین گام در این مسیر رصد و مراقبت از تهدیدات، شناخت تهدیدات، شناخت اثر تهدیدات بر کارکردها و شناخت تاکتیکهای آنهاست.

ماموریت پدافند غیرعامل تشکیل «منظومه منسجم دفاعی نوین» است

وی با بیان اینکه ماموریت نخست پدافند غیرعامل تشکیل یک منظومه منسجم دفاعی نوین است، ادامه داد: در این مسیر لزوم صیانت از راهبردها و اصول استراتژیک کشور (حفظ هسته سخت استراتژی)، راهبرد مدرن و نوین دفاع غیرعامل، دفاع فعال، عمیق، لایه به لایه، هدفمند و ترکیبی ضرورتی انکار ناپذیر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: بکارگیری رویکردهای ترکیبی و پاسخگو، پیاده سازی نظامات عملیاتی، ایجاد آمادگی و عمل در جغرافیای بین‌الملل و ظرفیت های جهانی از جمله راهبردهای مبتنی بر پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات است.

وی همچنین به برنامه‌های سازمان پدافند غیرعامل در زمینه پدافند شهری اشاره کرد و گفت: در این زمینه ۱۰ عنوان برنامه مشترک پدافند شهری شامل؛ بسته اول طرح نظام‌های عملیات پدافند غیرعامل شهرک‌های صنعتی، تدوین سند راهبردی پدافند شهری با محوریت طرح‌های واکنش اضطراری، تخلیه جمعیت، چندمنظوره‌سازی فضاهای شهری، فرماندهی واحد مدیریت بحران، تجهیز نیروهای عملیات شهر و.... )، تقویت الزامات و ملاحظات پدافند غیر عامل در مکان یابی و طراحی شهرک های مسکونی جدید، بسته دوم تجهیز نیروهای عملیات شهر برای شهرهای بالا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، انجام مطالعات پدافند شهری در ۵۲ شهر بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت کشور، ساماندهی مراکز پرخطر به بیرون شهر و امن سازی واحدهای باقی مانده داخل شهر، ساماندهی تاسیسات زیر سطحی شهری در قالب تونل های امن انرژی و تاسیسات ( در شهر تهران، اصفهان و مشهد)، ساخت بوستان فرهنگی-آموزشی فرهنگی دوستدار پدافند غیرعامل، ایجاد سامانه فرماندهی و کنترل واحد شهری برای مقابله با تهدیدات و شرایط بحران و سازماندهی و تقویت پدافند نوین شهری به منظور مقابله حوادث CBRNE، در دستور کار سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیریت شهری قرار دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
20
حوزه معیشت مردم که حالا هم ول است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
23
چرا اوصاع اقتصاد کشور البته برای مردم خراب است و آمار فلاکت بالا است و شما ها در کجا قرار دارین که تخصص در تمام امور دارید ولی واما واگر ها ی کشور ویران است خراب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
1
15
اینکه ایشان را با ماهواره ترور کردند در جایگاه ضعیفی هستند ؟!!!
ناشناس
|
Georgia
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
22
الان داری چی میگی از یکطرف میگی دولت روحانی همکاری نمیکرد !!!؟؟ از طرف دیگه میگی اینهمه دست آورد داشتیم !!!؟ کدام حرفش را باور کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
1
17
پس شما خواب بودین ؟ هر چی مشکله به حساب روحانی بذارین
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
12
فقط شما و امریکا متفاوت هستید که چه ؟ و بعدش ...نطنز ...اسناد اتمی را بردند !!! خوب که چه این تشابه با امریکا به چه دردی خورده است ؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
2
6
انتقام سخت ولاغیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
1
15
خب چرا تلافی نمی کنید شما ها این همه تخصص دارید ودانشمندین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
12
شما این توان را دارید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
0
4
ایشان ماشاالله در همه زمینه ها تخصص دارند و سخنرانی میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
0
2
ویروس کرونا از آمریکا سر از قم در آورد مردم هم این سخنان را باور می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین