کد خبر: ۷۳۴۰۷۱
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
قاضی یک دادگاه منطقه‌ای آمریکا حکم داد، "شاهزاده اندرو" پسر ملکه انگلیس باید خود را تا ۱۴ ژوئیه در ارتباط با پرونده شکایت مدنی یک قربانی جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی سرشناس و عامل باند تجارت جنسی، علیه وی به جهت بازجویی شدن معرفی کند.
آفتاب‌‌نیوز :

 لوئیس کاپلان، قاضی دادگاهی منطقه‌ای در آمریکا طی حکمی این ضرب‌الاجل را درباره چارچوب زمانی که از سوی شاهزاده اندرو و شاکی‌اش ویرجینیا جوفری مورد موافقت قرار گرفت، مطرح کرده است؛ این شاکی زن، پسر ملکه انگلیس را متهم به سوء استفاده از او در سن پایین کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در ماه اوت، جوفری علیه اندرو شکایت کرد و مدعی شد که او را در زمانی که زیر ۱۸ سال سن داشته است مجبور به ارتباط جنسی کرد. او به دنبال دریافت غرامتی نامشخص از این شاهزاده عیاش انگلیسی است.

جوفری در هنگام طرح شکایت خود گفت: من شاهزاده اندرو را به خاطر کارهایی که با من کرد پاسخگو می‌کنم. قدرتمندان و ثروتمندان از مسئولیت‌پذیری در قبال اقدامات خود مستثنی نیستند. امیدوارم سایر قربانیان ببینند که برایشان ممکن است که در سکوت و ترس زندگی نکنند، اما ما با حرف زدن و مطالبه عدالت است که می‌توانیم زندگی خود را اصلاح کنیم."

شاهزاده اندرو پیشتر تلاش کرد جلوی ابلاغ این شکایت به خود را بگیرد، گرچه دادگاه عالی لندن گفت که تضمین می‌کند که این شکایت به او ابلاغ شود. در ماه سپتامبر، وکلای مدافع جوفری گفتند که با موفقیت شکایت خود را به این شاهزاده ابلاغ کردند.

اندرو که سومین فرزند و پسر دوم الیزابت دوم، ملکه انگلیس است، تاکنون تمامی اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده است. به‌رغم اینکه او در مصاحبه‌ای گفته بود که به تحقیقات درباره پرونده عملیات‌های قاچاق جنسی جفری اپستین کمک خواهد کرد، اما دادستان‌های آمریکایی سال گذشته گفتند که او "در را به طور کامل به روی همکاری با تحقیقات این پروئده بسته است."

مدت کوتاهی پس از طرح شکایت جوفری علیه اندرو، پلیس شهر لندن اعلام کرد در حال بررسی پرونده مطرح شده علیه اندرو است، گرچه هیچ تحقیقاتی در ارتباط با این پرونده آغاز نشد. در ماه اکتبر، پلیس لندن گفت که "بررسی‌ها به پایان رسیده است و ما هیچ اقدام دیگری انجام نمی‌دهیم."

ویرجینیا جوفری همچنین از شاکیان پرونده جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی بود که در زندان خودکشی کرد.

این فرزند الیزابت دوم در حالی از سوی ویرجینیا رابرتز جوفری آمریکایی به تشکیل باند قاچاق جنسی و تجاوز متهم شده است که پرونده‌های متعددی در زمینه سوءاستفاده جنسی دارد.

دادستان‌های آمریکایی سال گذشته از عدم همکاری شاهزاده اندرو در خصوص این پرونده انتقاد کردند چرا که طبق تصاویر موجود، او "دست‌کم" یک شاهد مهم به شمار می‌آید. پسر عیاش ملکه انگلیس این اتهامات را رد می‌کند.

سال ۲۰۱۹ در بحبوحه افشای رسوایی جنسی او و دوست نزدیکش جفری اپستین که یک سرمایه‌دار آمریکایی سرشناس و عامل باند تجارت جنسی بود و بعدا خودکشی کرد، شاهزاده اندرو از انجام وظایف عمومی در خاندان سلطنتی برکنار شد و دیگر در ملاءعام حضور نیافت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین