کد خبر: ۷۳۵۶۵۱
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

واکنش ایران به ادعای امارات و مراکش درباره جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس

نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست کمیته سیاسی و استعمارزدایی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اتهام پراکنی های اسرائیل و ادعاهای امارات و مراکش درباره جزایر سه گانه ایرانی و تحریف نام خلیج فارس قاطعانه پاسخ داد.
واکنش ایران به ادعای امارات و مراکش درباره جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس
آفتاب‌‌نیوز :

نماینده ایران در نشست کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به ادعای ارضی امارات متحده عربی و همچنین حمایت نماینده مراکش از موضع امارات درباره جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، بر موضع پایدار و اصولی ایران که وجود چنین اختلافی را بین ایران و امارات به رسمیت نمی شناسد، تاکید کرد.

دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در این نشست گفت: سه جزیره ایرانی یاد شده بخش جدایی ناپذیر از قلمرو ایران بوده و بنابراین هرگونه ادعایی برخلاف این واقعیت بطور مطلق رد می شود.

نماینده ایران در این نشست با توجه به تحریف نام خلیج فارس، ضمن یادآوری عبارت صحیح خلیج فارس، آن را بر اساس استانداردهای جغرافیایی شناسایی شده توسط جامعه بین المللی از جمله سازمان ملل دانست که با آرزوهای سیاسی دستخوش تغییر نخواهد شد.

نماینده ایران در کمیته سیاسی و استعمارزدایی مجمع عمومی سازمان ملل متحد همچنین در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی، با یادآوری اقدامات غیرقانونی، سیاست‌های نژادپرستانه و جنایات جنگی این رژیم که توسط سازمان ملل مستند نیز شده است، افزود: هدف این رژیم از تصویرسازی خود به‌عنوان یک موجودیت بی‌گناه با هدف سرپوش گذاشتن بر سیاست‌های توسعه‌طلبانه، پنهان کردن اقدامات تنش آفرین در منطقه و انحراف اذهان عمومی و توجه کشورها از سبعیت آنها به خصوص نسبت به مردم فلسطین است.

وی با اشاره به جنگ ۱۱ روزه اخیر در ماه می ۲۰۲۱ علیه مردم غزه که منجر به شهادت ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و ۴۰ زن شد، از جامعه بین المللی خواست علیه فعالیت های غیرقانونی این رژیم که در تناقض با حقوق بشر و همچنین قطعنامه های سازمان ملل است، اقدام جدی کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین