کد خبر: ۷۳۵۷۰۵
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
هماهنگی بی‌سابقه قوای سه‌گانه در این٤٠ سال| تیم کنونی در راستای تحقق نظام گام بر می‌دارند
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با تاکید براینکه تسلیم به معنای حل شدن مشکلات یک کشور نیست، بلکه موجب جری‌تر و وقیح‌تر شدن دشمن خواهد شد، گفت: تسلیم به معنای هدر دادن سرمایه چهار دهه استقامت است. دولت گذشته اقبال به غرب را نشان می‌داد/ تغییر در رویکرد دیپلماسی خارجی منجر به حل مشکل واکسن در کشور شد/ تیم کنونی مدیریت قوا در کشور در راستای تحقق نظام گام بر می‌دارند و در راستای رفع چالش‌هایی، چون مقابله با فساد، اقتصاد مقاومتی، تغییر سیاست کلی نسبت به دنیا تلاش می‌کنند/امروز قوای سه‌گانه در عرصه فرهنگ و دین هم جهت هستند
آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله علی سعیدی پنج‌شنبه در مراسم بزرگداشت ١٣ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار در شیراز با بیان اینکه مناسبت‌ها در هر کشور و نظامی یادآور حماسه‌ها و ارزش‌های ملت‌هاست، افزود: ١٣ آبان یادآور چندین خاطره و حماسه است و ملت ایران بیش از چهاردهه این مناسبت را پاس می‌دارد و برای قدردانی از حماسه‌سازان ۱۳ آبان به میدان می‌آید.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: ١٣ آبان سال ٤٢ یادآور تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه است که یکی از مقاطع بزرگ حرکت انقلاب به شمار می‌آید. همچنین ١٣ آبان ٥٧ یادآور شهادت تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان در مسیر حرمت و تداوم انقلاب است و ١٣ آبان ٥٨ نیز یادآور تسخیر لانه جاسوسی بوده که امام (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کرده است.

در مکتب موحدین و انبیا راه سازش وجود ندارد

آیت‌الله سعیدی در پاسخ به این پرسش که در تقابل با استکبار چه راهکار‌هایی وجود دارد؟ گفت: بین صاحبنظران در نحوه تقابل با استکبار، زورگویان و متجاوزان سه راه حل بیشتر وجود ندارد. تسلیم راه اول است که در برابر چپاولگران باید تسلیم شد و آنچه که آن‌ها می‌خواهند باید در طبق اخلاص گذاشت و به آن‌ها تقدیم کرد؛ راه حل دوم ستیز و جنگ با مستکبرین و راه حل سوم هم مقاومت فعال و ایستادگی پای مبانی و ارزش‌هاست.

او با بیان اینکه در تاریخ بار‌ها شاهد تقابل بین جبهه ایمان و کفر، حق و باطل و حزب‌الله و حزب الشیطان بوده‌ایم، عنوان کرد:، اما در مکتب موحدین و انبیاء هیچ راهی برای سازش وجود نداشته همانگونه که هابیل در برابر قابیل قرار می‌گیرد، اما تسلیم نمی‌شود یا ابراهیم در برابر نمرودیان قرار می‌گیرد و نمی‌تواند تسلیم شود. موسی نیز در برابر اردوگاه فرعون قرار می‌گیرد، اما رسالتش ایستادگی است و نهایتا پیامبر اسلام در برابر جبهه‌ای از شرک و نفاق قرار می‌گیرد، اما رسالتش دگرگونی در برابر جامعه جاهلی است، لذا آن‌ها نمی‌توانستند در برابر ظالمان تسلیم شوند و مسئولیتشان مقاومت بوده است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با تاکید بر این نکته که استقامت هزینه دارد و برای دستیابی به قله‌های بزرگ نیاز به پایداری و مقاومت است و حق نداریم بر اساس دیدگاه‌های دیگران مسیر را طوری طراحی کنیم که دشمن راضی شود، گفت: البته مردم هم باید مقاومت کنند.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد:، اما آیا مردم ظرفیت همراهی و تحمل این بار سنگین را دارند یا نه؟ آیا می‌توان مکه را از لوث مفسدان پاک کرد و خانه خدا را از ٣٦٠ بت رهایی داد و یک نظام دینی شکل داد؟ و اینجا به همراهی مردم با پیامبر نیاز بوده است. جایی که مردم پای انقلاب و اهداف آن ایستادند، قله‌های بزرگی را فتح کردند، اما آنجا که سستی نشان دادند و در برابر دشمن کوتاه آمدند، خار و ذلیل شدند. همانگونه که خداوند بنی اسراییل را هدایت کرد، اما ملتی که باید قله‌های بلندتری را فتح می‌کردند در برابر فشار‌های ظاهری تسلیم شدند.

استقامت برابر مستکبر از راهبرد‌های قرآن است

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا اضافه کرد: ملت ما قریب به نیم قرن است که در برابر مستکبرین و استکبارگران ایستادگر کرده، از سال ٤٢ زمینه تقابل با امریکا فراهم شد و معلوم بود مسیری که امام (ره) انتخاب کرده پر از سختی است و به استقامت نیاز دارد و به تدریج مردم ما همراهی و ٥ مرحله‌ی بستر سازی انقلاب، پیروزی انقلاب، استقرار نظام دینی، استکمار انقلاب و استمرار انقلاب را به سلامت طی کردند؛ البته استمرار انقلاب به واقعیت سخت بود و این ٤٢ سالی که ملت ما ایستادند بسیار دوران باشکوهی رقم خورد و دستاورد‌های زیادی به دنبال داشت.

او با بیان اینکه استقامت در برابر مستکبرین یکی از اصول و راهبرد‌های بزرگ قرآن است، خاطرنشان کرد: قواعد فقهی، آیات قرآن و راهبرد‌ها و شیوه انبیاء این بوده که در برابر مستکبرین باید مقاومت کرد.

آمریکا رو به افول می‌رود

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با یادآوری اینکه آمریکا در طول تاریخ پیدایش انقلاب همواره در حال تجاوزگری بوده، اما امروز در حال افول و فرسودگی است، گفت: روح استکباری با آمریکا، همانند نمک و شوری، عجین شده و این کشور به هیچ وجه از این روحیه دست بر نمی‌دارد و تنها راه مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکاست.

او مصداق حرکت رو به افول آمریکا را خروج افغانستان دانست و ادامه داد: آمریکا امروز امکان حل و فصل بحران‌های بین‌المللی را ندارد و این حربه را به رقبا ارجاع داده است. همچنین امروز آمریکا توان مهار رقبا را ندارد؛ از نظر اقتصادی با چین، از نظر نظامی با روسیه و از نظر ایدئولوژی و مکتب با ایران درگیر است.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه امروز مقاومت ملت ایران ثمر داده و بازده آن را مشاهده می‌کنیم، هزینه‌هایی که ژاپن، ویتنام، عراق، لیبی و دیگر کشور‌ها در قبال صلح و سازش با آمریکا را یادآور شد و خاطرنشان کرد: شهدای دفاع مقدس، انقلاب، دفاع از حرم، ایثارگران و ... امانتی هستند که در اختیار ما قرار دارند و لذا تسلیم برخلاف آیات شریفه قران و دستورات خداوند است و خسران به دنبال دارد.

این مقام روحانی خاطرنشان کرد: امروز فرصت ارزشمندی در اختیار نظام و انقلاب است؛ البته که قدری صبوری می‌خواهد، چرا که دولت شرایطی دارد که اگر مردم قدری صبوری کنند زمینه‌های فرج ظهور و بروز خواهد یافت.

هماهنگی بین قوای سه گانه

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه همبستگی بین قوای سه گانه در این٤٠ سال بی سابقه است، گفت: همچنین سیاست خارجی و منطقه مقاومت که سرمایه بزرگی است و در معرض خطر قرار داشت امروز تغییر جهت داده، در حالی‌که در دولت قبل تقابل بین میدان و دیپلماسی ایجاد شده بود.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه امروز قوای سه‌گانه در عرصه فرهنگ و دین هم جهت هستند، لزوم فراهم شدن بستر برای عدالت اجتماعی را ضروری دانست و گفت: تیم کنونی مدیریت قوا در کشور در راستای تحقق نظام گام بر می‌دارند و در راستای رفع چالش‌هایی، چون مقابله با فساد، اقتصاد مقاومتی، تغییر سیاست کلی نسبت به دنیا تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز اراده همه قوا برای مبارزه با فساد در عرصه اقتصادی جدی است، گفت: مبدا مبارزه با فساد دولت و مقصد آن قوه قضائیه است، اگر این قوا هماهنگ نباشند، مبارزه با فساد اقتصادی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید، امروز این هماهنگی ایجاد شده است.

ولنگاریسم اقتصادی مردم را رنج می‌دهد

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه ولنگاریسم در مسائل اقتصادی مردم ما را رنج می‌دهد، گفت: اتصال سرنوشت اقتصاد به سرنوشت مذاکره امری غلط بود؛ هشت سال کشور را معطل گرفتن امتیاز از آقای اوباما و آقای ترامپ کردند، حال آنکه دیپلماسی و میدان هر دو در نظام جمهوری اسلامی در یک راستا قرار دارد و نفاق بین این دو، مشکل ساز است، امروز، اما سیاست خارجه دولت تغییر کرده است.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه دولت گذشته اقبال به غرب را نشان می‌داد، تاکید کرد: چین امروز نقش استعماری و ماهیت اسکتباری ندارد، روسیه نیز ماهیت استکباری ندارد؛ اگر روزی ماهیت و سیاست آن‌ها تغییر کند، رویکرد ما نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه تغییر در رویکرد دیپلماسی خارجی منجر به حل مشکل واکسن در کشور شد، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در سراسر جهان تنها با آمریکا و اسراییل صهیونیست تعامل ندارد و غیر آن با هیچ کشوری مشکلی نداشته و ندارد و امروز هم زمینه حل بعضی از مسائل با کشور‌های منطقه در حال فراهم شدن است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
5
44
اوایل دولت احمدی نژاد هم از همین ...ها میخوندید. خدا به این ملت رحم کنه چون این دولت با این اصحاب ره بجایی نمیبره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
37
5
ای کاش ۸ سال منجمد شده بودیم ودولت قبل را درک نمی کردیم انصافا ۴۰ سال انقلاب عقب گرد کرد خدا از آنها نگذرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
27
3
احسنت
عبا دالله
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
2
28
خوب شما خود می گی حاکمیت یک دست شده پس حالا باید هرچه زودتر به وعده هایی که دادید عمل کنید اگر بر خلاف وعده باشد پس شما ها ... بابا با اقتدار باید با دیا حرف زد شما تا به حال گفتین بر جام بد اما چرا این بد را دنبال می کنید خدا داند البته کار ...جماعت همین است
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
2
47
دو ماه حقوق و دستمزد این آقا را قطع کنید بعد دوباره باهاش مصاحبه کنید
ناشناس
|
France
|
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
29
... مردم تا کی باید صبور باشند ماکه دیگر از عمرمان گذشت خدا خودس کمک کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
0
26
هر روز به خاطر کمبود خیلی از انسانهای شریف ایران می میرند ودفن میشوند بروید از صبر کردن برای انها بگویید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
2
23
بیشتر موسسات مالی که پول مردم را بالا کشیدن از دوستان شما بودند و برای دولت احمدی نژاد که دربست در خدمت ایشان بودید و تماما پشت ایشان بودیدید و حمایت میکرد ید عرض خاصی ندارید برادر در باره دستگاه کرونا یاب مستعان که معطل برجام نبودیم صحبت کنید در چه مرحله ای از ساخت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
30
3
سید محرومان حرف نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
1
26
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا: « همبستگی بین قوای سه گانه در این٤٠ سال بی سابقه است.»
ما هم قبول داریم که الان همبستگی بی سابقه ای بوجود آمده . چند ماهی هم میتونیم تقصیر رو گردن دولت قبلی انداخت ولی بعدش چی؟ میتونید پاسخگو باشید یا خیر؟ نگوئید که خرابی اینقدر زیاد است که تا ۸ سال هم نمیشود جمعش کرد. اگر اینطور بود نبایستی مسئولیت قبول می‌کردند. ضمنا دولت قبلی چطور اجازه نداشت تقصیر رو‌ کردن قبلی بندازند ولی الان میتوانند؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۳
2
28
چشم حاج آقا صبر پیشه میکنیم شما نگران نباش با خیالت راحت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
1
10
شب بلند است و قلندر بیدار.. خواهیم دید!!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین