کد خبر: ۷۳۵۷۵۹
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰

نخست‌‌وزیر اسرائیل: باید فشار خود بر ایران را حفظ کنیم

نخست‌وزیر اسرائیل در کنفرانسی خبری، نسبت به آنچه تبعات دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای برای خاورمیانه خوانده است، هشدار داد.
نخست‌‌وزیر اسرائیل: باید فشار خود بر ایران را حفظ کنیم
آفتاب‌‌نیوز :

نفتالی بنت روز پنجشنبه در کنفرانس مجازی سالیانه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» مدعی شد: تصور کنید که ایران هسته‌ای بشود؛ آنوقت ترکیه، مصر، عربستان و کل خاورمیانه هسته‌ای خواهند شد. این تهدید بزرگی علیه صلح جهانی است.

به گزارش نشنال نیوز، وی در ادامه اظهارات خود گفت: ما باید فشار خود بر ایران را حفظ کنیم و باید در تلاش‌های‌مان متحد بمانیم.

تقلای بنت برای متحد کردن دیگر کشورها علیه ایران درحالی مطرح می‌شود که روز گذشته علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی تاریخ ازسرگیری مذاکرات وین جهت احیای برجام را اعلام کرد.

وی در توییت خود نوشته بود: در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا، آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، در روز ۸ آذرماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

سرویس اقدامات خارجی اروپا نیز پس از ساعاتی با تایید زمان برگزاری مذاکرات وین در بیانیه خود نوشت که انریکه مورا به نیابت از جوزپ بورل این مذاکرات را ریاست خواهد کرد.

همچنین ادعای نفتالی بنت درخصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای درحالی تکرار می‌شود که مقام معظم رهبری در فتوایی، تولید، نگهداری و به‌کارگیری تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.

مقامات ایران نیز بارها بر اساس این فتوا تاکید کرده‌اند فعالیت‌های هسته‌ای ایران صرفا اهداف صلح‌آمیز را دنبال می‌کند و دربردارنده اهداف نظامی نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین