کد خبر: ۷۳۵۷۹۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
مسؤل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه دوکوهه سپاه:
مسؤل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه دوکوهه سپاه گفت: ملت ایران ثابت کرد آمریکا ضعیف‌تر از آن چیزی است که اعلام می‌کند و طبلی توخالی است.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسن تسخیری ظهر روز (۱۳ آبان‌ماه) در اجتماع ۱۳ آبان که در پیاده‌راه سبزه‌میدان زنجان برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم پایتخت شور و شعور حسینی برای بزرگداشت روز استکبارستیزی، اظهار کرد: روز استکبارستیزی تقابل جریان غرب‌گرا و جریان توحیدی بوده و سه اتفاق مهم تاریخی در این روز، گواه این امر است.

وی با اشاره به واقعه شهادت دانش‌آموزان در روز ۱۳ آبان، عنوان کرد: این موضوع به خوبی جریان توحیدی در مقابل جریان غرب‌گرایی و مادی‌گرایی را نشان می‌دهد. همچنین حرکت توحیدی امام خمینی (ره) و اراده مستحکم ایشان در تقابل با جریان غرب‌گرا و کسانی که ایشان را تبعید کردند، قرار گرفت. روز تسخیر لانه جاسوسی، روزی است که ملت بیدار و هوشیار ایران اسلامی، سفارت آمریکا را به عنوان لانه و مرکز جاسوسی اعلام کرد و تقابل دو جریان توحیدی و غرب‌گرایی را به نمایش گذاشت.

تسخیری با اشاره به اینکه بخش اعظمی از قرآن به موضوع دشمن‌شناسی می‌پردازد، تصریح کرد: قرآن‌کریم شش دشمن را برای مومنان معرفی می‌کند که شامل کفار، مشرکان و مرجفین (اراجیف گویان) است. یکی از جنگ‌ها علیه ایران اسلامی توسط مرجفین است؛ دشمن با تبلیغات سوء، لجن‌پراکنی و اراجیف‌گویی به جان مردم مسلمان و مومن افتاده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه دوکوهه سپاه، منافقان، شیطان و نفس را از دیگر دشمنان مومنان خواند و گفت: خدای متعال هم دشمن را معرفی و هم برنامه، تجهیزات و ظرفیت دشمن را برای ما تشریح و تبیین می‌فرماید و هشدار می‌دهد که فریب آن‌ها را نخورید. بحث امروز ما درباره استکبار است و خدای متعال در قرآن کریم آن را معرفی کرده و می‌فرماید: دشمنان شما قصدی ندارند، مگر اینکه شما را به ذلت و کفر بکشانند.

وی با بیان اینکه مشکل کفار با شما موضوعیت اسلام ناب، اصیل و انقلابی است، یادآور شد: در حال حاضر با انواع اسلام مواجه هستیم که دست‌ساخته آمریکا و انگلیس است. مثل اسلام آمریکایی و اسلام رحمانی که مردم را امروز به آن تشویق می‌کنند. یعنی در لباس دین قرار می‌گیرند اما اوامری را پیاده می‌کنند که از طرف آمریکا و انگلیس برای آن‌ها دیکته شده است.

تسخیری با اشاره به اینکه بر اساس تعالیم قرآن، کفار راضی نمی‌شوند مگر شما دست از دین‌تان بردارید، عنوان کرد: موضوع ما با استکبار جهانی موضوع هسته‌ای و موشکی نیست، بلکه موضوع اسلام است. همه برنامه‌های تبلیغاتی دشمن به سمت اسلام‌هراسی می‌رود و آن‌ها تلاش دارند به اسلام و انقلاب خدشه وارد کنند.

این مسئول در مورد چرایی تلاش دشمنان برای ایجاد ایران‌هراسی، تصریح کرد: ام‌القرای اسلام، ایران اسلامی بوده و تفکر اسلامی با سرعت در جهان در حال انتشار است. آمریکا می‌خواهد همسایه ما شود تا جنگ همه‌جانبه و ادراکی را گسترش داده و ما را خسته و بر ما غلبه کند و خوی استکباری را بر ما تحمیل کند. دشمن تلاش دارد از بین مسلمانان، گروه‌های افراطی خلق کند و به جان مردم منطقه بیندازد، انقلاب اسلامی تضعیف شود و عقبه ایران اسلامی را از بین ببرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه دوکوهه سپاه، تاکید کرد: هر بار که صدا و نعره‌ای از حلقوم آمریکا بلند می‌شود، جریان توحیدی در مقابل این جریان ماده‌گرا قرار می‌گیرد و پیروز میدان است. همچنان که شاهد بودیم مادران، پیشانی‌بند شهادت و شهامت را بر پیشانی فرزندان بستند و آن‌ها را راهی جبهه حق علیه باطل کردند. قرآن کریم نیز می‌فرماید: آنان که شما را دعوت به کفر می‌کنند، قدرت ندارند. اگر همه جمع شوند یک مگس نمی‌توانند تولید کنند، این‌ها قدرت ضربه زدن به یک مگس را ندارند و طبل توخالی هستند.

تسخیری به دلاورمردی فرزندان این ملت در مقابله با دزدان نفتکش در روز گذشته اشاره و بیان کرد: دزدان فرهنگ، فکر و اندیشه ملت‌های شجاع در منطقه و دنیا آن‌قدر ذلیل شده‌اند که می‌خواهند نفت ما را بدزدند اما دیدند با یک فرمان، ملت شجاع ایران چگونه پاسخ آن‌ها را دادند. آمریکایی‌ها با آن همه تجهیزات نظامی در مقابل پاسداران ملت غیور ایران با ذلت برگشتند. این ملت به دنیا ثابت کرد که آمریکا ضعیف‌تر از چیزی است که اعلام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون مقاله در سایت‌ها موجود است که خود آمریکایی‌ها معتقد به افول آمریکا هستند، ابراز کرد: امروز جبهه مقاومت در دنیا شکل گرفته و ایران اسلامی همه کشورهای منطقه را علیه جریان کفر منسجم کرده است و به برکت این نظام اسلامی، بساط استکبار از منطقه برچیده خواهد شد. آمریکا با وجود مجهز بودن به انواع ابزار نظامی و تجهیزات در منطقه، ذلیلانه از افغانستان خارج شده و پایگاه‌های‌شان در سوریه بمباران شد و در یمن با ذلت مواجه شده است. امروز دشمن در فلسطین دیگر با سنگ و چوب مواجه نیست بلکه از طریق موشک‌ مورد هدف قرار می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین