کد خبر: ۷۳۶۳۱۵
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
در اجرای نذر هشتم و به همت نیکوکاران استان تهران و همراهی ستاد دیه‌ی این استان و مرکز مراقبت ۱۲۰ نفر از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ به کانون خانواده بازگشتند.
آفتاب‌‌نیوز :

مسعود دائی مدیر کل اقدامات تامینی سازمان زندان ها با اعلام این خبر گفت: با تلاش های صورت گرفته، مددجویان آزاد شده بر اساس حرفه و هنری که در طول حبس در زندان یاد گرفته‌اند می‌توانند تا یکصد میلیون تومان وام خوداشتغالی با حداقل سود و ضمانت های آسان مانند یارانه یا مستمری دریافت کنند.

به گزارش اداره کل زندان های استان تهران، مسعود دائی افزود: حتی اگر شخصی نتواند این وام را دریافت کند، می تواند شخصی را معرفی کند که وی این وام را دریافت نماید، به شرطی که آن شخص زندانی آزاد شده را در کارگاه یا مغازه اش استخدام نموده، برابر قانون کار به وی حقوق و دستمزد پرداخت نماید.

همچنین در این مراسم جانشین زندان های استان تهران ضمن تقدیر از تلاش های مددکاران زندان ها، ستاد دیه، مرکز مراقبت بعد از خروج و نیکوکارانی که با بدل مال به یاری زندانیان نیازمند می شتابند، گفت: بازگشت به جامعه، چهار مرحله دارد: آگاهی به شرایط موجود، شناخت وضعیت و سعی در ترمیم آن، تعهد به خود و اقدام عملی برای ساختن زندگی سالم که می تواند از بازگشت دوباره به زندان پیشگیری کند.

علی اسمعیلی ادامه داد: شما زندانیانی که امروز آزاد می شوید در ابتدا باید قدردان ستون خانواده خود باشید. کسی که در نبود شما کانون خانواده را حفظ کرده است.

وی ادامه داد: نذر هشتم از برنامه های ابداعی رییس سازمان زندان‌هاست که به موجب آن هشتم هر ماه هشت نفر آزاد می شوند.

اسمعیلی تصریح کرد: با توجه به جمعیت کیفری زندانیان ‌و استقبال نیکوکاران استان تهران، از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۳۸ نفر با پرداخت ۱۸ میلیارد تومان از سوی خیرین آزاد شده اند.

براساس این گزارش، در اجرای نذر هشتم ۱۲۰ نفر مددجو با پرداخت بدهی یا رد مال از سوی نیکوکاران و جلب رضایت شکات آزاد شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین