کد خبر: ۷۳۶۶۶۳
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷

پرداخت پول به مخبران کرونایی در چین/ افشا کنید و ۱۵ هزار دلار جایزه بگیرید

فعالیت های ضد کرونا در چین به عنوان یک سرمایه سیاسی برای تمجید از فضایل رهبران چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پرداخت پول به مخبران کرونایی در چین/ افشا کنید و ۱۵ هزار دلار جایزه بگیرید
آفتاب‌‌نیوز :

مقامات یکی از شهرهای چین در ازای افشای جدیدترین مراکز شیوع بیماری به مخبران کرونایی هزاران دلار پول می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پرداخت پول به ردیابان منشاء شیوع کرونا به عنوان بخشی از "جنگ مردمی" برای خنثی سازی و مهار بزرگترین شیوع همه‌گیری در ماه های اخیر چین ارائه شده است.

چین امروز (سه شنبه) از شناسایی 43 مبتلای داخلی خبر داد.

شیوع نوع دلتا ویروس کووید 19 در 20 استان چین افزایش یافته و باعث 2 رقمی شدن تعداد مبتلایان در 3 هفته گذشته شده است.

در حالیکه که بسیاری از کشورها محدودیت‌های کرونایی را لغو یا کم می‌کنند، مقامات پکن سرسختانه به استراتژی "کووید صفر" پایبند هستند و با قرنطینه‌های طولانی و بسته نگه‌داشتن مرزها تعداد مبتلایان را پائین نگه داشته اند.

شیوع کنونی کرونا بیش از 40 شهر را درگیر کرده و در این میان مقامات شهر "هیهه" چین می‌گویند به مخبران منشاء شیوع کرونا 100 هزار یوان (15500 دلار) جایزه می‌دهند.

فعالیت های ضد کرونا در چین به عنوان یک سرمایه سیاسی برای تمجید از فضایل رهبری چین مورد استفاده قرار می‌گیرد/ عکس ارشیوی خبرگزاری فرانسه

پرداخت پول به مخبران کرونایی در چین/ افشا کنید و ۱۵ هزار دلار جایزه بگیرید

"هیهه" شهری در شمال چین و هم مرز با روسیه است.

مقامات دولتی شهر در اطلاعیه ای اعلام کردند: "جنگ مردمی" برای کشف هر چه سریع‌تر منشاء شیوع کرونا و کشف زنجیره انتقال برای پیشگیری و کنترل همه گیری ضروری است.

مقامات می‌گویند که موارد قاچاق، شکار غیرقانونی و صید برون مرزی باید فورا گزارش شود. به گفته آنها کسانی که کالاهای وارداتی را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند باید آنها را استریل کرده و برای آزمایش ارسال کنند.

موج اخیر کرونا در چین میلیون‌ها نفر را به قرنطینه برده و قوانین سفر داخلی را تشدید کرده است. فعالیت بسیاری از هواپیماها و قطارها لغو شده است.

تعداد زیادی از مبتلایان استان "هنان" در مدارس شناسایی شده اند. مقامات سازمان‌های بهداشت و درمان نیز خواستار واکسیناسیون سریع‌تر کودکان هستند.

براساس آمار رسمی، بیش از 3.5 میلیون واکسن به کودکان بین 3 تا 11 سال در چین تزریق شده است.

موضع سختگیرانه ضد ویروس پکن در هفته‌های اخیر بحث‌های زیادی را در محافل عمومی جلب کرده است. فعالیت های ضد کرونا در چین به عنوان یک سرمایه سیاسی برای تمجید از فضایل رهبری چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کادر درمان در شهر "هیهه" چین تست کرونا می گیرند- 31 اکتبر 2021/ عکس: رویترز

پرداخت پول به مخبران کرونایی در چین/ افشا کنید و ۱۵ هزار دلار جایزه بگیرید

"گوان یی" ویروس شناس و استاد دانشگاه هنگ‌کنگ در مصاحبه با تلوزیون "فونیکس" چین که در رسانه‌های اجتماعی این کشور بازتاب یافته، خواستار داده‌های بهتر برای ارزیابی واکسن چینی شده است.

او در این باره گفت: "نباید بدون آزمایشات گسترده اسید نوکلئیک برای شناسایی موارد کووید 19 تزریق های تقویتی را انجام دهم".

او در مقابل خواستار آزمایش آنتی بادی و به روز رسانی به موقع از سوی سازندگان واکسن در مورد اثربخشی تزریق ها در برابر انواع مختلف ویروس شد.

چین 5 واکسن تائید شده و مشروط دارد که میزان اثربخشی آنها بین 50 تا 79 درصد متغیر است. این واکسن از رقبایی چون فایزر و مدرنا عقب مانده است.

"شینهوا" خبرگزاری رسمی چین به انتقاد از مخالفان رویکردهای چین در کنترل بیماری کرونا پرداخت و گفت: اقدامات سخت‌گیرانه برای مهار شیوع هنوز بهترین راه برای نجات جان انسان‌ها در برابر بیماری کرونا است" و تلاش‌های پکن را "غیرقابل انکار" خواند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین