کد خبر: ۷۳۶۸۱۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳

واکنش کیهان به یک عکس جنجالی در برابر دانشگاه تهران

اخیرا عکسی از دختران دانشجو با حجاب متفاوت روبروی دانشگاه تهران منتشر شده بود که بازتاب گسترده‌ای داشته و رسانه‌های اصولگرا به شدت از آن انتقاد کرده اند.
واکنش کیهان به یک عکس جنجالی در برابر دانشگاه تهران
آفتاب‌‌نیوز :

کیهان نوشت: ماله کشان ظاهراً مسلمان اسلام آمریکایی پیوسته در حال حساسیت‌زدایی جامعه از منکراتی هستند که ساده‌انگاری آنها نتیجه‌ای جز استحاله انقلاب از اصول بنیادین خود را به دنبال نخواهد داشت.

این روزنامه افزود: مصداقی که این روزها بسیار درباره رخداد آن بحث و گفت‌وگو در گرفته، جنجال عکس یادگاری جمعی از دانشجویان بی‌حجاب در مقابل سردر دانشگاه تهران (که ظاهرا دانشجویان خارجی این دانشگاه بوده‌اند) است. در همین زمینه، باید بسیار خوشبخت بود که در روزگاری که اکثر ملل جهان در برابر سیاست برهنه‌سازی غرب سر تسلیم فرود آورده‌اند، هنوز وجود دارند ایرانیان مسلمان و غیوری که از سر تکلیف شرعی و من باب قاعده الهی نهی از منکر، در برابر این رویداد موضع می‌گیرند و نسبت به آن حساسیت دارند.

جالب اینجاست، چند روز بعد که تعدادی از بانوان محجبه یک گروه سرود در واکنش به این اقدام ناشایست، آن واقعه را با ظاهری عفیفانه بازسازی کردند، مُشتی ژورنالیست پروژه بگیر وارد میدان شدند و با انتشار این دو تصویر در کنار هم، اظهار امیدواری کردند تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ثبت عکس یادگاری از هر دو طیف محجبه و بی‌حجاب در کنار یکدیگر باشند!

لازم است بدانیم که قانون حجاب اسلامی از جمله سنگرهایی است که تاکنون از دست درازی طیف غربزده و لیبرال در امان مانده و علیرغم راه‌اندازی کارزارهای مذبوحانه‌ای همچون «چهارشنبه‌های سفید»، پایبندی به عفاف و حجاب اسلامی کماکان از خصایص همیشگی بانوان ایرانی محسوب می‌شود.

القای این گزاره غلط که باید برای هر طرز فکر و هر نوع پوششی احترام قائل شد و آستانه تحمل خود را با ذبح غیرت دینی بالا بُرد، دقیقاً روی دیگر سکه همان سیاست شوم فتح سنگر به سنگری است که نتیجه آن انتشار وقیحانه خزعبلات زیر در مطبوعات زنجیره‌ای تجدیدنظرطلب در دوران اصلاحات بود:

+ «به خدا هم می‌توان اعتراض کرد و او را فتنه‌گر نامید.»! [کاظم اصفهانی/روزنامه ایران/تیر ۱۳۷۹]

+ «حذف صحنه‌های جنسی و مشروب‌خواری از فیلم‌های مستند هیچ مستند شرعی ندارد.»! [جعفر هرندی/هفته نامه آبان/بهمن ۱۳۷۸]

+ «نظریه غیرت دینی، ویران‌کننده اندیشه و فرهنگ و تمدن است.»! [عطاالله مهاجرانی/روزنامه آریا/فروردین ۱۳۷۹]

+ «مظاهر دینی چون حجاب و حیای زنان، نماد عقب‌افتادگی است.»! [نوشین احمدی/ماهنامه جامعه سالم/تیر ۱۳۷۷]

+ «قوانین شرعی در مورد زنان ظالمانه است.»! (مهرانگیز کار/روزنامه عصر آزادگان/بهمن ۱۳۷۸]

کوتاه سخن آنکه، هیچگاه نمی‌توان معروف را با منکر و حق را با باطل درآمیخت و ممزوج نمود؛ چه آنکه اگر بر فرض محال، این دو با همدیگر قابل جمع بودند، اساساً دیگر نیازی به سرنگونی رژیم ستمشاهی در بهمن ۱۳۵۷ یا تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید در هشت سال دفاع مقدس نبود!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
3
حالا اگر این کیهان در زمان دولت های قبلی این اتفاق می افتاد مطالبی دیگری می نوشتن این است که امام حسین در برابر این جماعت فرمودند اگر دین ندارید آزاد مرد باشید خداوند آخر وعاقبت مارا ختم به خیر کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
7
جالبه اون کسانی که انقلاب رو استحاله کردن اینها هستن و الا اول انقلاب باحجاب بی حجاب کنار هم انقلاب کردن اما الان توی این مملکت بی حجاب هیچ حقی نداره!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
6
بشین بابا بینیم
اصغر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
1
8
عکس مردمی در مقابل عکس حکومتی
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
7
کیهان واقعییت را بپذیر
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین