کد خبر: ۷۳۶۸۲۳
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

روسیه: جایگزین قابل قبولی برای برجام وجود ندارد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از ازسرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین استقبال کرده و گفت جایگزین قابل قبولی برای توافق هسته‌ای وجود ندارد.
روسیه: جایگزین قابل قبولی برای برجام وجود ندارد
آفتاب‌‌نیوز :

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در صفحه توییترش از از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین استقبال کرده و نوشت: مذاکرات بازگردانی/تجدید /احیای برجام[توافق هسته‌ای] به مدت ۲۰ روز دیگر از سرگرفته خواهد شد.

وی افزود: پس از وقفه‌ای طولانی(تقریبا ۵ و نیم ماه)، رخ‌داد قابل توجهی خواهد بود. باید کار موفقیت‌آمیزی شود. هیچ جایگزین قابل قبول دیگری وجود ندارد.

‌مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین که شش دور آن میان ایران و کشورهای عضو توافق هسته‌ای و با حضور هیات آمریکا در محل مذاکرات تا ماه ژوئن[خرداد] برگزار شده بود، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران به تعویق افتاد. دولت جدید ایران اخیرا پس از بررسی نتایج شش دور قبلی مذاکرات، اعلام کرده که دور هفتم مذاکرات ۲۹ نوامبر[۸ آذر] از سرگرفته خواهد شد. ایران تاکید کرده است هدف آن از این مذاکرات لغو تحریم‌های آمریکا است. دولت آمریکا نیز گفته است مسیر دیپلماتیک با ایران را برای حل‌وفصل موضوع هسته‌ای آن ترجیح می‌دهد و آماده است با «حسن نیت» و در راستای بازگشت دوجانبه با ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای، به مذاکرات وین بازگردد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین