کد خبر: ۷۳۶۹۲۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
شب گذشته ابراهیم رئیسی با چند تن از اقتصاددانان دیدار کرد. حالا احمد توکلی اعلام کرده که موضوع جلسه درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت یارانه جدید به مردم بوده است. یارانه‌ای که توکلی گفته رقم آن ۱۱۰ هزار تومان است.
آفتاب‌‌نیوز :

احمد توکلی یکی از حاضران نشست رئیسی، اعلام کرده که جلسه اقتصاددانان با رئیسی درباره بررسی اثراث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

آنگونه که احمد توکلی به فارس گفته یکی از مواردی که در این جلسه اعلام شده پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی به اقشار آسیب‌پذیر است.

دولت مدتی است که می‌خواهد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و قرار است این ارز فقط به واردات دارو و گندم تعلق بگیرد. اما یکی از دغدغه‌هایی که مطرح شده این است که آیا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به افزایش قیمت کالاهای مصرفی مردم می‌شود یا نه؟

برای همین گویا جلسه شب گذشته رئیسی با اقتصاددانان درباره نحوه جبران حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است. جلسه‌ای که یکی ازپ یشنهادات مطرح شده در آن پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی است.

پرداخت یارانه نقدی ۱۱۰ هزار تومانی

توکلی گفته اینکه چقدر یارانه جبرانی برای اقشار آسیب‌پذیر پرداخت شود هنوز قطعی نشده اما طبق این طرح قرار است ماهی ۱۱۰ هزار تومان به هر یک از اقشار آسیب‌پذیر بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه پرداخت شود.

پیش از این هم مساله پرداخت و افزایش یارانه نقدی به مردم مطرح شده بود. پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی در ازای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یکی از پیشنهادات مجلس بود.

اما گویا ماجرای پرداخت ارز ۱۱۰ هزار تومانی کم کم جدی شده و احتمالا یکی از راهکارهای دولت پرداخت یارانه جدید باشد.

زمان واریز یارانه ۱۱۰ هزار تومانی

اما یارانه نقدی ۱۱۰ هزار تومانی چه زمان واریز می‌شود؟ دولت مدتی است که می‌خواهد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند. اما آنگونه که پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد احتمالا مساله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ظرف یکی دو هفته آینده نهایی شود.

اگر قرار باشد که همزمان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یارانه نقدی ۱۱۰ هزار تومانی پرداخت شود، می‌توان گفت احتمالا یارانه نقدی جدید از دی ماه پرداخت شود.

البته محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور پیش از این گفته بود دولت در آذرماه خبر خوبی برای مردم دارد. برای همین ممکن است که خبر خوب رضایی پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی باشد. از طرفی این زمزمه مطرح بود که دولت رئیسی یارانه‌ها را از آذرماه افزایش دهد.

اما با توجه به اینکه احتمال دارد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ظرف دو هفته آینده انجام شود، به نظر می‌رسد پرداخت یارانه جدید به ماه بعدی موکول شود.

البته هنوز هیچ کدام از مقامات دولتی و دیگر چهره‌های حاضر در این نشست، پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار تومانی را تایید نکرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین