کد خبر: ۷۳۶۹۷۸
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۱

به رامین پرچمی زندگی دوباره‌ای ببخشیم

بعضی از هنرمندان تئاتر و سینما تصمیم گرفته‌اند به رامین پرچمی، بازیگری که مدتی است حضورش کمرنگ شده، زندگی دوباره‌ای ببخشند.
به رامین پرچمی زندگی دوباره‌ای ببخشیم
آفتاب‌‌نیوز :

بسیاری از متولدان دهه ۵۰ و ۶۰ بازی رامین پرچمی را در چندین اثر خاطره‌ساز به یاد دارند اما او هم مانند بسیاری از همکاران خود، کم‌توجهی و بی‌رحمی فضای هنری را تجربه کرده و این چنین است که چند سالی است حضورش کمرنگ بوده و گاهی هم به دلیل بعضی مشکلات از جمله مشکلات مالی، طعم زندان را هم چشیده است.

چنین وضعیتی طبیعتا حال خوشی برای آن بازیگر باقی نمی‌گذارد و همین احوال ناخوشایندِ رامین پرچمی سبب شد بعضی از دوستان و همکارانش آستین بالا بزنند و برای همراهی با دوست‌شان، یک جلسه نمایشنامه‌خوانی ترتیب بدهند.

آنها نمایشنامه مشهور «چه کسی از ویرجینا وولف می‌ترسد» نوشته ادوارد آلبی را انتخاب کردند که قرار است روز ۲۲ آبان ماه نمایشنامه‌خوانی شود.

مهتا محدث کارگردان این جلسه نمایشنامه‌خوانی در این باره به ایسنا می‌گوید: ما برای بهتر شدن حال رامین پرچمی عزیز ، این جلسه نمایشنامه‌خوانی را برگزار می‌کنیم. این نمایشنامه با دقت و وسواس زیادی انتخاب شد و قرار است به همت هنرمندان و به صورت همت عالی روخوانی شود.

او ادامه می‌دهد: برای برگزاری این برنامه با دوستان بسیاری تماس گرفتیم که در این کار همراه ما باشند ولی خیلی از آنان از کار و گرفتاری‌های خود سخن گفتند و دعوت ما را نپذیرفتند اما دوستانی مانند خانم‌ها میترا حجار و خاطره اسدی و آقای حامد کمیلی به گرمی هر چه تمام‌تر پیشنهاد همکاری با این برنامه را پذیرفتند و نقش‌خوانی این جلسه نمایشنامه‌خوانی را بر عهده گرفتند.

محدث تاکید می‌کند: بزرگ‌ترین هدف ما بازگشت دوباره رامین پرچمی عزیز به فضای کار هنری است. به همین دلیل تعداد زیادی از دوستان کارگردان را هم دعوت کرده‌ایم تا بار دیگر شاهد بازی او باشند. ایشان در این نمایشنامه‌خوانی نقش «نیک» را می‌خواند و بسیار مسلط است. حیف است از کنار چنین استعدادی بی‌تفاوت بگذریم.

او که امیدوار است این برنامه زندگی دوباره‌ای به رامین پرچمی بدهد، اضافه می‌کند: هرچند بسیاری از همکاران برای همکاری با این نمایشنامه‌خوانی به ما پاسخ منفی دادند اما دوستانی که پیشنهاد ما را پذیرفتند، بسیار همدلانه و بدون کوچک‌ترین چشمداشتی آمدند و حالا همه چیز به شکل گروهی اتفاق می‌افتد که تجربه بسیار شیرینی است.

محدث می‌گوید: فضای کار هنری سختی‌های زیادی دارد و گاهی هنرمندان در این سختی‌ها به فراموشی سپرده می‌شوند ولی چه خوب است که همیشه برای کمک به یکدیگر پیشقدم شویم و کنار هم بایستیم و حال بد یکدیگر را به احوالی خوش تبدیل کنیم، همچنانکه رامین پرچمی هم بعد از حضور در تمرین‌های این نمایشنامه‌خوانی، حالش خیلی بهتر شده است.

به گزارش ایسنا، نمایشنامه‌ «چه کسی از ویرجینا وولف می‌ترسد» نوشته ادوارد آلبی با ترجمه سیامک گلشیری و کارگردانی مهتا محدث روز ۲۲ آبان ماه در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ با همکاری سالن شهرزاد و در این سالن روخوانی می‌شود.

میترا حجار، خاطره اسدی، حامد کمیلی در کنار رامین پرچمی، خوانش نقش‌های این نمایشنامه را بر عهده دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین