کد خبر: ۷۳۷۰۹۸
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱

کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس

رشد اقتصادی انگلیس در سومین فصل سال حدود ۱۷ درصد کمتر شد.
کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونایی و پیشرفت در روند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر ۶.۶ درصد رشد کرده که این عملکرد ۱۶.۹ درصد کمتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به سه ماه قبل بوده است. این رشد اقتصادی کمترین رشد ثبت شده ۶ ماه اخیر اقتصاد انگلیس بوده است.

به گزارش گاردین، سال قبل اقتصاد انگلیس ۱۰ درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطح رشد در بین کشورهای اروپایی و جهان بود. آمارهای تولید و تجاری رفته رفته وضعیت امیدوار کننده تری پیدا کرده است. در بین بخش های مختلف، رشد بخش خدمات ۲۷.۸ درصد بوده است. بخش تولید نیز وارد رشد مثبت شده و ۱۵.۴ درصد بزرگتر شده است.

با پایان موج دوم شیوع کرونا در انگلیس، بسیاری از کسب و کارها مجددا بازگشایی شده اند اما ظرفیت فعالیت آن ها هنوز به سطح قبل از شیوع همه گیری بازنگشته است.

در انگلیس به عنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیش از ۹ میلیون مبتلا و ۱۴۲ هزار کشته به ثبت رسیده است و تاکنون حدود هشتاد درصد جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین میزان واکسیناسیون را در اروپا داشته است.

هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز گفت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و دنیا را فرا گرفت و باعث یک بحران تمام عیار اقتصادی شد. واقعیت این است که هیچ کشوری خود را آماده مواجهه با چنین چیزی نکرده بود و باید توجه کرد که ممکن است دوباره همه چیز خیلی بد شود. تمرکز و تلاش همه باید این باشد که امسال عملکرد اقتصادی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهد کرد و این مساله کسب و کارها و خانوارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین