کد خبر: ۷۳۷۴۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰

حذف یک ترم تحصیلی دانشجویان به خاطر تداوم کرونا

کرونا یک نیم‌سال تحصیلی را برای دانشجویان بدون احتساب در سنوات حذف کرد.
حذف یک ترم تحصیلی دانشجویان به خاطر تداوم کرونا
آفتاب‌‌نیوز :

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به استمرار وضعیت کرونایی در برخی مناطق کشور در نامه‌ای از دانشگاه‌ها خواست حذف یک نیم‌سال تحصیلی برای دانشجویان بدون احتساب در سنوات در نظر گرفته شود.

به گزارش وزارت علوم، علی خاکی صدیق در این نامه‌ از روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خواست با توجه به استمرار وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در برخی مناطق کشور، موضوع حذف یک نیم سال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و با بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل ذکر شده در آیین نامه‌های مرتبط در دستور کار قرار گیرد.

در بخشی از این نامه آمده است: با عنایت به استمرار وضعیت‌های نارنجی و قرمز در برخی مناطق کشور و مکاتبات برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مبنی بر اعطای مجوز اختیارات بیشتر برای تصمیم گیری در دانشگاه‌ها در امور تحصیلی دانشجویان به ویژه در خصوص انجام پایان نامه و رساله در مواردی که اضطرارهای ناشی از شیوع بیماری کووید -۱۹، فرایند آموزشی و پژوهشی را با اختلال رو به رو کرده است، هر دانشگاه / مؤسسه آموزش عالی می‌تواند به تشخیص خود و پس از بررسی همه جوانب مدیریتی و مقررات تحصیلی نظیر حداکثر سنوات معافیت تحصیلی برای دانشجویان ذکور (پسر) تا زمانی که وضعیت بیماری کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است. با توجه به بخشنامه‌های تسهیلگر ابلاغ شده قبلی، موضوع حذف یک نیم سال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و یا بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل ذکر شده در آیین نامه‌های مرتبط) را با نظر مساعد در تصمیمات خود لحاظ کند.

وی در این نامه تاکید کرد: در صورت حذف یک نیمسال تحصیلی بدون احتساب در سنوات و یا بهره‌مندی دانشجویان روزانه از حداکثر سنوات مجاز تحصیل، آن نیمسال قطعاً جزو سنوات آموزش رایگان (تعهد خدمت رایگان دانشجو) محسوب خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
zahra
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
0
0
پس دخترا گناه کردن؟ دخترا پایان نامه و رساله ندارن ؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین