کد خبر: ۷۳۷۴۴۸
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶

جدول جهانی کرونا؛ انگلیس، روسیه و ترکیه ۳ رکورددار مبتلایان در اروپا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۵۳ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۷۰۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۱۱۰ هزار و ۸۷۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۹ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۵۰ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.
جدول جهانی کرونا؛ انگلیس، روسیه و ترکیه ۳ رکورددار مبتلایان در اروپا
آفتاب‌‌نیوز :

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۷.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۷۸۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۱ هزار و هند با بیش از ۴۶۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۷,۸۹۱,۹۹۷ ۷۸۳,۴۳۹
۲ هند ۳۴,۴۳۷,۳۰۷ ۴۶۳,۵۳۰
۳ برزیل ۲۱,۹۵۳,۸۳۸ ۶۱۱,۲۵۵
۴ انگلیس ۹,۵۲۴,۹۷۱ ۱۴۲,۸۳۵
۵ روسیه ۹,۰۳۱,۸۵۱ ۲۵۴,۱۶۷
۶ ترکیه ۸,۳۸۶,۵۴۲ ۷۳,۳۴۲
۷ فرانسه ۷,۲۷۵,۱۴۹ ۱۱۸,۱۳۷
۸ ایران ۶,۰۳۱,۵۷۵ ۱۲۸,۰۴۲
۹ آرژانتین ۵,۳۰۵,۱۵۱ ۱۱۶,۲۲۸
۱۰ اسپانیا ۵,۰۴۷,۱۵۶ ۸۷,۶۷۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۵۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۹۷۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۳۱ هزار و ۵۷۵ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۴۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین