کد خبر: ۷۳۷۸۷۳
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
یک روزنامه اماراتی در تحلیلی مطرح کرد
یک روزنامه اماراتی با توجه به دیدارها و رایزنی‌های اخیر مقامات آمریکایی و اسراییلی مطرح کرد، واشنگتن و تل‌آویو درباره احیای توافق هسته‌ای اختلاف نظر دارند اما آن را علنی نمی‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه اماراتی نشنال در بخشی از یک گزارش با اشاره به دیدارهای اخیر مقامات آمریکایی و اسراییلی، از جمله سفر رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به منطقه و فلسطین اشغالی نوشت: وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن میزبان آیدان رول همتای اسراییلی خود بود که در رایزنی‌هایشان درباره ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا با ایران در وین نیز گفت‌وگو کردند.

نشنال با اشاره به این که شرمن مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای در دولت باراک اوباما بوده است، نوشت: کارشناسان این دیدارها را تلاش آمریکا برای فرونشاندن نگرانی‌های اسراییل درباره مذاکرات وین و پرهیز از شکافی در روابط خود با آن می‌دانند. رایان بول، یک کارشناس امور خاورمیانه می‌گوید اختلافاتی میان اسراییل و آمریکا درباره این موضوع وجود دارد. بول به نشنال گفته است، اسراییلی‌ها در دولت جدیدشان هنوز نگران این هستند که آمریکا توافقی قوی با ایران انجام ندهد که موجب محدود کردن رفتار منطقه‌ای ایران شود، چیزی که اسراییل را تهدید می‌کند.

این روزنامه می‌افزاید: اختلافات دیگر مربوط به لغو تحریم‌هایی است که با بازگشت ایران به توافق نصیب آن خواهد شد و مربوط به بند غروب در توافق است. اما این کارشناس امور خاورمیانه علیرغم این اختلافات و نگرانی‌های اسراییل درباره رویکرد آمریکا، تقابلی علنی را میان واشنگتن و نزدیک‌ترین محتد آن در منطقه در زمینه این مسئله پیش‌بینی نکرد.

نشنال در ادامه به نقل از این کارشناس می‌نویسد: دولت اسراییل می‌داند انتخاب گزینه کم‌هزینه‌تر دیپلماتیک این است که شاهد پیش‌رفت مذاکرات باشد به جای تلاش علنی برای متوقف کردن آن. آن‌ها ترجیح می‌دهند مذاکرات خود به خود با شکست مواجه شوند یا این که در صورت انجام شدن توافق در این مذاکرات، روی مذاکرات بعدی[درباره موضوعات دیگر] تمرکز کنند، در عین حال که اسراییل به جنگ غیرعلنی‌اش علیه ایران ادامه می‌دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین