کد خبر: ۷۳۸۴۷۱
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲

کشف جدید درباره اولین مورد ابتلا به کرونا

نتایج تازه‌ترین تحقیقات حاکی از شناسایی اولین فردی است که در دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده است.
کشف جدید درباره اولین مورد ابتلا به کرونا
آفتاب‌‌نیوز :

طبق نتایج یک تحقیق در آمریکا اولین مورد ابتلا به کووید-۱۹ در شهر ووهان چین یک فروشنده بازار (حیوانات) بوده و نه آنطور که تصور می‌شد یک حسابدار که گفته می‌شد با این بازار هیچ ارتباطی نداشته و در عوض شایعاتی درباره انتشار این ویروس از آزمایشگاه را مطرح کرد.

به گزارش رویترز، منشا ویروس SARS-CoV-۲ که باعث کووید ۱۹ شد همچنان یک راز بوده و عامل اصلی تنش میان چین و آمریکا به شمار میرود.

بررسی‌های مشترک میان چین و سازمان جهانی بهداشت که ۴ هفته در ووهان به طول انجامید در ماه مارس بدین صورت اعلام شد که ویروس SARS-CoV-۲ احتمالا از خفاش به انشان از طریق یک حیوان دیگر منتقل شده است، اما درعین حال به تحقیقات بیشتری نیاز است.

حسابداری که تصور میشد احتمالا اولین نفری است که کووید-۱۹ مبتلا شده گزارش داده بود که اولین علایم وی در ۱۶ دسامبر، ۷ روز پس از شناسایی اولیه ویروس مشاهده شده بود.

در تحقیقاتی که در نشریه Science منتشر شده آمده: آغاز علایم (حسابدار) پس از آن نمایان شد که چندین مورد از کارگران بازار هوانان، ازجمله یک زن فروشنده غذا‌های دریایی که از اولین افراد مبتلا شده به این ویروس بود، و در ۱۱ دسامبر علایم بیماری وی ظاهر شد، شناسایی شدند.

در این تحقیق آمده که اولین علایم بیماری به بازار مرتبط است به ویژه به بخش غربی که حیواناتی مانند سگ و راکون در قفس نگهداری میشدند.

سازمان جهانی بهداشت در ماه گذشته تشکیل یک پنل کارشناسی برای تحقیق درباره منشا ویروس کرونا را پیشنهاد کرده بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین