کد خبر: ۷۳۸۶۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸

جزئیات دیدار رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر لبنان با هیئت آمریکایی

نخست وزیر لبنان و رئیس‌جمهوری این کشور و اعضای هیئت آمریکایی در جریان دیدار با یکدیگر بر لزوم پایان یافتن اختلافات سیاسی تأکید کردند.
جزئیات دیدار رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر لبنان با هیئت آمریکایی
آفتاب‌‌نیوز :

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان با اعضای هیئت آمریکایی شامل داریل عیسی و دارین لحود، از نمایندگان کنگره و ادوار گابریل، رئیس کارگروه آمریکا به خاطر لبنان دیدار کرد.

به گزارش سایت النشره، وی در جریان این نشست ضمن تاکید بر پایبندی لبنان به اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی و حفاظت از امنیت و ثبات، از حمایت ایالات متحده آمریکا از لبنان و حمایت بی‌وقفه از ارتش این کشور تشکر و قدردانی کرد.

در همین راستا، اعضای هیئت آمریکایی بر حمایت خود از لبنان در زمینه‌های مختلف و تلاش‌های دولت لبنان و همچنین لزوم پایان یافتن اختلافات سیاسی تاکید کردند که اجازه می‌دهد بر حل اوضاع اقتصادی و اجتماعی تمرکز کرد.

در همین رابطه، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان خطاب به اعضای هیئت آمریکایی گفت، لبنان مسیر خود را برای خروج از بحران اقتصادی حاد و چندین ساله که با آن مواجه است آغاز کرده و این امر از طریق مقدمه‌چینی برای برنامه‌های مذاکره با صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام از کشورهای پشتیبان مالی صورت می‌گیرد.

میشل عون ضمن تاکید بر اهمیت سازماندهی مجدد ساختار دولت و بررسی سیستم مالیاتی، کنترل هزینه‌ها، جلوگیری از هدر رفتن و پیگیری کارها برای مبارزه با فساد که تأثیر منفی بر خزانه عمومی داشته، تاکید کرد.

رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد که کشورش به حمایت ایالات متحده از برنامه‌های اصلاحات چشم امید دوخته است.

وی از اعضای هیئت آمریکایی به خاطر کمک‌های بشردوستانه، رشد و توسعه‌ای، بهداشتی و آموزشی ارائه شده توسط واشنگتن به اداره‌ها و موسسات رسمی یا ارتش لبنان و نظامیان تشکر و قدردانی کرد.

وی نقش آمریکا را در تسهیل فرآیند واردات گاز و برق از مصر، اردن و سوریه با توجه به پیامدهای مثبتی که این اقدام در تامین جریان برق لبنان می‌گذارد، ارج نهاد.

میشل عون بر وجود تفاهم موجود بین خود و نجیب میقاتی در خصوص موضوعات مطرح شده و لزوم اصلاحات مورد نیاز لبنان تاکید کرد و گفت، شرایط کنونی دولت ادامه نخواهد داشت.

رئیس جمهوری لبنان همچنین بر لزوم پایبندی پارلمان و ریاست جمهوری به قانون اساسی، اهمیت تفکیک قوا، استقلال قوه قضاییه از سیاست به ویژه در راستای تحقیق در خصوص جنایت انفجار بندر بیروت و رخدادهای خونینی که در منطقه الطیونه و عین الرمانه به وقوع پیوست، تاکید کرد.

او افزود: لبنان هب ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم برای ترسیم مرزهای دریایی جنوب چشم امید دارد تا به توافقی دست یابد که حق لبنان برای سرمایه‌گذاری روی منابع طبیعی‌اش در میادین نفت و گاز را تضمین کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین