کد خبر: ۷۳۸۶۵۷
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵

اعلام برنامه بازی‌های پارالمپیک پاریس

کمیته بین المللی پارالمپیک ضمن اعلام برنامه‌های بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ از شکسته شدن رکورد سهمیه‌های بانوان و ماده‌های مدالی آن‌ها خبر داد.
اعلام برنامه بازی‌های پارالمپیک پاریس
آفتاب‌‌نیوز :

بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ با حضور ۴۴۰۰ ورزشکار در ۵۴۹ ماده و ۲۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد و تعداد ماده هایی که برای بانوان در نظر گرفته شده با افزایش ۸ عددی نسبت به توکیو ۲۰۲۰ به عدد ۲۳۵ رسیده که در نوع خود یک رکورد است، و در مقایسه با بازی های پارالمپیک آتن ۲۰۰۴، یک پیشرفت ۲۸ درصدی محسوب می شود.

به گزارش کمیته ملی پارالمپیک، علاوه بر ماده های مدالی، تعداد سهمیه های بانوان هم با ۷۷ نفر افزایش نسبت به آخرین دوره از بازی های پارالمپیک به عدد ۱۸۵۹ رسیده که دو برابر بیشتر از تعداد ورزشکاران زن حاضر در بازی های سیدنی ۲۰۰۰ است. این تعداد ممکن است تا اتمام فرآیند کسب سهمیه باز هم افزایش یابد.

در راستای حمایت از ورزشکارانی که نیاز به حمایت بیشتر دارند، تعداد ماده های مدالی بوچیا از ۷ ماده در توکیو به ۱۱ ماده در پاریس ۲۰۲۴ خواهد رسید. در همین راستا، حمایت های بیشتری از ورزشکاران رشته های جودو و پارا روئینگ نیز انجام خواهد شد.

مهم ترین نکات در خصوص بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴:

بدمینتون پس از شروع موفقیت آمیز در توکیو ۲۰۲۰، با افزایش ۲ عددی با ۱۶ ماده مدالی در پاریس حضور خواهد یافت. تعداد ماده های رشته تکواندو هم از ۶ عدد به ۱۰ عدد در پاریس افزایش یافته و تعداد سهمیه های رشته پارا تکواندو نیز با افزایش ۶۶ درصدی همراه خواهد بود.

•در رشته بوچیا ۸ ماده بر اساس جنسیت شرکت کنندگان ارائه خواهد شد. دسته بندی ماده های این رشته پیش تر به شکل میکس یا آزاد بود.

•رشته های پارا کانو و پارا ترای اتلان، با ۱۰ و ۱۱ ماده مدالی رکورد توکیو ۲۰۲۰ را خواهند زد.

•تعداد ماده های مدالی و سهمیه ورزشکاران در دو رشته پارا دوومیدانی و پارا شنا کاهش خواهد یافت.

•تعداد سهمیه های در نظر گرفته شده برای ورزشکاران زن در ۱۰ رشته ورزشی بیش از توکیو ۲۰۲۰ است.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در خصوص برنامه های بازی های پاریس ۲۰۲۴ اظهار کرد: "در رویداد پیش رو به دنبال ایجاد فرصت های بیشتری برای بانوان و ورزشکاران با نیازهای حمایتی بیشتر هستیم. دو برابر کردن ورزشکاران زن در کمتر از ۲۵ سال پیشرفت بسیار چشمگیری محسوب می شود، اما نابرابری جنسیتی موجود نشان از آن دارد که همچنان کار بسیاری در این حوزه باید انجام شود."

او ادامه داد: "علاوه بر حمایت های بیشتر از ۳ رشته ورشی، پاریس ۲۰۲۴ نگاه یکسانی به تمام رشته های ورزشی تیمی دارد، و ۸ تیم در هر رقابت شرکت خواهند کرد. این اقدامات، کارایی برگزارکننده را افزایش می دهد و به برابری جنسیتی کمک خواهد کرد و فرصت های بیشتری برای ورزشکاران سایر رشته ها فراهم خواهد نمود."

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین