کد خبر: ۷۳۹۰۱۴
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
قالیباف درباره وزارت آموزش و پرورش گفت: در جلسه‌ای مهم و عمومی اشاره کردم که اگر روزی مسوولیت تاثیرگذاری در دولت داشته باشم حتما تمیشت امور وزارت آموزش و پرورش را به شکل جزیی پیگیری می‌کنم، چون در ۱۷ سال گذشته بی‌ثبات‌ترین وزارتخانه بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل امروز کشور به دلیل نداشتن امکانات و پول نیست بلکه باور نداشتن به سنت‌های الهی و توانایی‌های داخلی است و مشکل این است که برخی از مدیران، «ما می‌توانیم» را باور ندارند.

محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در هفتمین اجلاسیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی، گفت: هفته بسیج یادآور مجاهدت‌ها و حضور عاقلانه، عاشقانه و مجاهدانه همه اقشار ملت عزیز ایران در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوران دفاع مقدس است که این هفته را به شما برادران و خواهران گرامی و ملت عزیز و بسیجیان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: درود می‌فرستم به روح پرفتوح همه شهدا به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۲ هزار و ۵۰۰ معلم شهید که نماد درخشان فرهنگی و اجتماعی ملت هستند و بیشترین شهید در دوران مقدس هم مربوط به دانش آموزان عزیز است.

قالیباف ادامه داد: توفیق داشتم از پشت میز دبیرستان به جبهه بروم و امروز خیلی خوشحالم با شوق و ذوق به مجلس بسیج دانش آموزی آمدم که سرشار از روحیه نشاط و سرزندگی و دلسوزی است.

وی تاکید کرد: زمانیکه برادران و خواهران سخنان موشکافانه خود را بیان می‌کردند، ذهن و جسم من به سال ۵۶، زمانی که در مشهد در مدرسه آقا مصطفی خمینی تحصیل می‌کردم معطوف شد که نام این دبیرستان قبل از پیروزی انقلاب تغییر کرد و نخستین انجمنی بود که با دانش آموزی قبل از پیروزی انقلاب علیه رژیم فعالیت می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز به جرات می‌گویم که بهترین دوران زندگی خود را سپری می‌کنید و ۱۵ سال دیگر همه شما به این نکته خواهید رسید که این لحظات مهمترین لحظات زندگی شما بوده و این دوره را به هیچ عنوان فراموش نخواهید کرد.

قالیباف با بیان اینکه شرایط سنی فعلی دانش آموزان به‌نحوی است که احساس بر عقل مستولی است، گفت: در این زمان ابعاد اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی شخصیت شما شکل می‌گیرید. چرا که دوستان، همرهان و محیط مدرسه اثرگذارتر از خانواده و خواهر و برادر است و بسیار بر شخصیت و شما اثر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر جوان‌گرایی گفت: در سال‌های گذشته به جوان گرایی بها داده نشده است. البته نباید خود را دست کم‌بگیرید و اینکه فکر کنید کاری از دست شما بر نمی‌آید درست نیست. به عنوان نمونه وقتی در جبهه ۲۰ ساله بودم فکر می‌کردم فرد ۵۰ ساله کاری از دستش بر نمی‌آید، ولی وقتی ۵۰ ساله شدم تصور می‌کردم جوان ۱۸ ساله، کاری از دستش بر نمی‌آید.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در هر مسوولیتی تلاش کرده‌ام از جوانتر‌ها استفاده کنم. شما هم بدانید همیشه می‌توانید اثربخش باشید و ما هم باید به موضوع تعلیم و تربیت و تبدیل استعداد‌های بالقوه به بالفعل و استفاده از ظرفیت‌های انسانی توجه کنیم.

وی ادامه داد: نابسامانی‌های امروز کشور، امکانات و پول نیست بلکه باور نداشتن به سنت‌های الهی و توانایی‌های داخلی است. مشکل این است که برخی از مدیران، «ما می‌توانیم» را باور ندارند.

تمیشت امور آموزش و پرورش بر عهده می‌گیرم
قالیباف در ادامه درباره وزارت آموزش و پرورش گفت: در جلسه‌ای مهم و عمومی اشاره کردم که اگر روزی مسوولیت تاثیرگذاری در دولت داشته باشم حتما تمیشت امور وزارت آموزش و پرورش را به شکل جزیی پیگیری می‌کنم، چون در ۱۷ سال گذشته بی‌ثبات‌ترین وزارتخانه بوده است بنابراین چه توقعی برای تحول این وزارتخانه داریم؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین