کد خبر: ۷۳۹۱۵
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۲
نماینده مهاباد:
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: آیین پرست گفت:«معتقدم یکی از مجلس‌های منفعل در جمهوری اسلامی که تاکنون وجود داشته است مجلس هفتم است».

جعفر آیین‌پرست نماینده مهاباد در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب در ارزیابی عملکرد هیات رئیسه مجلس هفتم گفت: «بدون تعارف باید بگویم که هیات رئیسه در خصوصص ایفای نقش خودش مخصوصا در رابطه با اعمال ماده 3 آیین‌نامه داخلی مجلس از اوایل دوره تا امروز خلاف آن عمل کرده است و به نمایندگان اجازه ندادند که نظراتشان را در قالب تذکرات به هیات رئیسه ارائه کنند».

وی افزود: «تاکنون تذکرات و سوالاتی که نمایندگان از دولتیان پرسیده با پاسخ قانع کننده‌ای مواجه نشده است که به نظرم این بی‌توجهی دولت به مجلس به ضعف هیات رئیسه مجلس  برمی‌گردد».

آیین‌پرست اظهار داشت:‌ «مجلس در سال گذشته طرح استیضاح وزیر کشور را آماده کرده بود که با فشار هیات رئیسه اصولگرای مجلس برخی از نمایندگان امضاهایشان را پس گرفتند اما در امسال شاهد بودیم که خود رئیس جمهور وزیر کشور را برکنار کرد . این اقدامات شان مجلس را پایین می‌آورد. زیرا نمایندگان همان موقع به ضعف وزیر کشور پی برده بودند که قصد استیضاح او را داشتند».

وی ادامه داد: «اکثر نمایندگان مجلس هفتم از عملکرد هیات رئیسه اصولگرای مجلس گله‌مند هستند زیرا نمایندگان نتوانستند در مجلس هفتم نظراتشان را بی‌پرده بیان کنند».

نماینده مهاباد تصریح کرد: «هیات رئیسه در بسیاری از مواقع از اختیارات خودش عدول کرد و به کارهایی که ارتباط موضوعی به آنها نداشته وارد شدند و دخالت کردند».

عضو کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: «با توجه به فرمایش امام راحل که مجلس در راس امور است متاسفانه باید بگویم مجلس هفتم تحت امور بود تا راس امور و شاهد بودیم که در بسیاری از موارد مجلس در برابر دولت کنار می‌آمد».

وی در پایان گفت:‌ «معتقدم یکی از مجلس‌های منفعل در جمهوری اسلامی که تاکنون وجود داشته است مجلس هفتم است. زیرا سیاستگذاری در مجلس در اختیار عده‌ای بوده که به وظایف خودشان عمل نکردند و فردای قیامت باید در برابر این کوتاهی‌ها جوابگو باشند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین