کد خبر: ۷۳۹۱۵۱
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
۳۰ آبان ۱۴۰۰ بود که اختلافات به وجود آمده بر سر ارث و میراث سبب بروز درگیری خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان میاندورود شد به طوری که یک برادر با تفنگ شکاری به سمت چهار خواهر خود تیراندازی کرد و در این درگیری خونین دو خواهر کشته شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

موضوعی که موجب بر هم خوردن امنیت روانی در مازندران شد و بلافاصله، پس از دستگیری متهم، جریان بازجویی از وی آغاز شد.

در این میان شائبه بیماری روانی متهم، مطرح شد که مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در این زمینه، از بررسی سلامت روانی متهم به قتل دو خواهر در پزشکی قانونی این استان خبر داد.

علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در این زمینه و در جمع خبرنگاران، گفت: پزشکی قانونی مازندران هنوز در مورد وضعیت سلامت متهم به قتل دو خواهر هیچ‌گونه اظهار نظر رسمی و قطعی نکرده است.

وی با بیان اینکه قاتل به پزشکی قانونی منتقل شد و معاینات و مصاحبه های اولیه با وی با سرعت و در عین حال با دقت در حال انجام است، تصریح کرد: موضوع روانشناسی طی زمان رخ می دهد و بسیار پیچیده است و باید معاینات دقیق روان پزشکی و ارزیابی‌ها، آزمایش ها و آزمون های روانی مختلفی در زمینه آن انجام شود که همه این موارد نیازمند صرف زمان کافی است و در یک زمان کوتاه اظهارنظر قطعی درباره این گونه موارد ممکن نیست.

عباسی تصریح کرد: در ارزیابی های روانی متهم، تشخیص بیماری روانی به دلیل تاثیر در تصمیمات کیفری دارای اهمیت است و دادستان در این بخش از تحقیقات قضایی می خواهد، بداند که آیا اختلالات روانی فرد به شدتی بوده که متهم در زمان ارتکاب جرم فاقد قوه تمیز باشد و به عبارت دیگر شدت بیماری روانی به این حد بوده که او بر رفتارش آگاه نباشد و مغایرت رفتار خود با قانون را درک نکند یا خیر.

عضو شورای قضایی مازندران یادآور شد: حساسیت موجود در این پرونده باعث شده که جلسه با حضور کارشناسان این اداره کل در پزشکی قانونی استان برگزار شده و نتیجه معاینات اولیه آن در کمترین زمان ممکن به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین