کد خبر: ۷۳۹۳۳۲
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
گزارش بارش در کشور نشان می‌دهد به‌رغم بارندگی ۲۴ میلی‌متری از ابتدای سال آبی‌جاری (ابتدای مهرماه ۱۴۰۰) تا هفته منتهی به آذرماه، اما همچنان شاهد کاهش ۱۲ درصدی بارش‌ها نسبت به بلندمدت هستیم.
آفتاب‌‌نیوز :

میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا ۲۸ آبان ماه به ۲۴ میلی‌متر رسیده که این رقم در مقایسه با بارش‌های مدت مشابه سال گذشته (۲۲.۸ میلی‌متر) افزایش ۵ درصدی و در مقایسه با میانگین بلندمدت با حدود ۲۷.۴ میلی‌متر بارندگی، کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بعد از ورود سامانه‌های بارشی و تدوام بارندگی‌ها در هفته اخیر نگاهی به وضعیت بارندگی‌های مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد که در این بازه زمانی استان‌های گیلان با ۳۹۲.۲ میلی‌متر، مازندران با ۲۰۴ میلی‌متر و گلستان با ۱۰۰.۶ میلی‌متر بارندگی به ترتیب پربارش‌ترین استان‌های کشور بوده‌اند.

در حال حاضر استان‌های مرکزی و جنوبی کشور وضعیت نامناسب بارشی را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کرده‌اند که در این میان استان خراسان جنوبی با ۲.۷۷ میلی‌متر، سمنان با ۳.۳ میلی‌متر و هرمزگان نیز با ۳.۹ میلی‌متر بارندگی به ترتیب سه استان کم‌بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز ۲۱ آبان‌ماه بوده‌اند.

طبق این آمار، میزان بارندگی در دو استان خوزستان و ایلام نسبت به متوسط بلندمدت (۵۲ ساله) به ترتیب ۸۱ و ۸۲ درصد کاهش داشته، البته از ۳۱ استان کشور که بارندگی مناسبی نسبت به سال گذشته داشته‌اند، ۱۶ استان دارای کاهش بارش هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین