کد خبر: ۷۳۹۶۰۵
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸

قرعه‌کشی پلی‌اف جام جهانی در اروپا؛ ایتالیا، پرتغال و ترکیه در گروه مرگ

مراسم قرعه‌کشی مرحله پلی‌آف مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را شناختند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس قرعه‌کشی که روز جمعه انجام شد، ۱۲ تیم در سه گروه ۴ تیمی قرار گرفتند که در نهایت و پس از انجام بازی‌های تک حذفی ۳ تیم برتر به جام جهانی قطر ۲۰۲۲ راه خواهند یافت.

بر اساس سیدبندی صورت گرفته از سوی یوفا، پرتغال، ایتالیا، اسکاتلند، روسیه، سوئد، ولز در سید نخست حضور دارند و در بازی نخست میزبان خواهند بود و با یکدیگر نیز مسابقه نخواهند داد. در سید دوم هم ترکیه، لهستان، مقدونیه شمالی، اوکراین، اتریش (سهمیه لیگ‌ ملت‌ها) و جمهوری چک (سهمیه لیگ ملت‌ها) قرار دارند.

در گروه نخست اسکاتلند با اوکراین دیدار می‌کند و ولز هم رو در روی اتریش قرار خواهد گرفت. برنده این دو دیدار با یکدیگر مسابقه خواهند داد و تیم برنده به جام جهانی صعود خواهد کرد.

در گروه دوم روسیه با لهستان مسابقه می‌دهد و سوئد نیز میزبان جمهوری چک خواهد بود. برنده این دو مسابقه با یکدیگر بازی می‌کنند و در نهایت تیم پیروز سهمیه دیگر جام جهانی را به خود اختصاص خواهد داد.

در گروه سوم هم ایتالیا با مقدونیه شمالی رقابت خواهد کرد و پرتغال باید با ترکیه مسابقه دهد. پیروز این دو مسابقه با یکدیگر دیدار می‌کنند و در نهایت تیم برنده دیگر سهمیه اروپا در جام جهانی را به خود اختصاص خواهد داد. برنده مسابقه پرتغال و ترکیه میزبان دیدار پایانی خواهد بود.

روبرتو مانچینی یکی از مربیانی بود که پس از قرعه‌کشی با مجریان برنامه تلویزیون فیفا گفتگو کرد. آقای مانچینی قرعه تیم خود را بسیار سخت دانست و افزود: «در مسابقه اول باید با مقدونیه شمالی دیدار کنیم که تیمی قدرتمند است، اگر بتوانیم این بازی را ببریم در مرحله بعد به مصاف پرتغال یا ترکیه خواهیم رفت که آن مسابقه هم خارج از خانه خواهد بود و دشواری‌های خاص خود را دارد.»

در بخش دیگری از این قرعه‌کشی همچنین سرنوشت بای‌های پلی‌آف در دیگر قاره‌ها نیز تعیین شد. در این دور از مسابقات برخلاف ادوار پیشین تیم‌های قاره‌های مختلف که به مرحله پلی‌‌آف می‌رسند با قرعه‌کشی حریفان خود از قاره‌های دیگر را شناختند.

بر این اساس تیم پنجم قاره آسیا باید در دیداری دشوار به مصاف نماینده آمریکای جنوبی برود. همچنین نماینده قاره اقیانوسیه یعنی نیوزیلند باید با نماینده کونکاکاف یا همان آمریکای شمالی و مرکزی برای کسب بلیت قطر رقابت کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین