کد خبر: ۷۳۹۶۹۲
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

خیز دوباره مردم برای سفر‌های جاده‌ای

سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته بر خلاف روزها و هفته‌های آبان ماه امسال روند صعودی به خود گرفت و بیش از ۵۰۰ هزار خودرو بیشتر از هفته قبل از این بررسی در محورهای مواصلاتی مشاهده شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۲۸ آبان ماه تا چهارم آذر ماه، به صورت متوسط یک میلیون و ۷۸۱ هزار و ۷۹۳ وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کرده‌اند که نسبت به هفته قبل از آن قدری افزایش یافت و در قیاس با هفته مشابه سال گذشته افزایش ۶۱ درصدی داشته است که البته در این تاریخ دقیقا ممنوعیت‌های تردد اجرا شده بود.

خیز دوباره مردم برای سفر‌های جاده‌ای

اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان هم نشان می‌دهد که هشت میلیون و ۹۰ هزار پلاک خودرو در بازه زمانی مورد نظر در جاده‌های کشور مشاهده شدند که بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه بیشتر از تعداد خودروهایی است که مردم در هفته قبل از این گزارش برای سفرهای‌شان روشن کردند.

خیز دوباره مردم برای سفر‌های جاده‌ای

در این بین خودروهای شخصی با پلاک تهران و البرز سهمی بیش از ۲۰ درصد داشته و در صدر سفرهای جاده‌ای قرار گرفته‌اند و پس از آن‌ها، خودروهایی با پلاک اصفهان، مازندران، فارس و خراسان رضوی بیشترین سفر را انجام داده‌اند.

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در استان‌های کشور متفاوت بوده است. چرا که ترددها در بازه زمانی (۲۸ آبان ماه تا چهارم آذر ماه) در استان‌های چهارمحال بختیاری و سمنان به ترتیب ۱۰ درصد و شش درصد و در استان‌های البرز، کردستان و اصفهان هر یک به میزان چهار درصد نسبت به هفته قبل از این بررسی افزایش داشته‌ است.

خیز دوباره مردم برای سفر‌های جاده‌ای

البته بیشتر استان‌های کشور کاهش سفر را در هفته گذشته داشتند. ایلام، گیلان، هرمزگان، خراسان شمالی و مرکزی با منفی هفت درصد، منفی پنج درصد، منفی پنج درصد، منفی چهار درصد و منفی چهار درصد بیشترین کاهش تردد را در مقایسه با هفته قبل از این بازه زمانی داشته‌اند.

این کاهش سفرها در حالی به ثبت رسیده که همین اعداد و ارقام در قیاس با آمارهای هفته مشابه در سال گذشته در همه استان‌های کشور افزایش چشمگیری داشته است. استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و قم به ترتیب با ۱۲۷ درصد، ۱۱۸ درصد، ۱۰۹ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش بیشترین جهش را در میان استان‌های دیگر تجربه کرده‌اند. البته همانطور که پیش از این هم عنوان شد، یکی از دلایل این افزایش قابل توجه وضع و اعمال ممنوعیت‌های تردد بین استانی در آبان ماه و به ویژه آذر ماه سال گذشته بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین