کد خبر: ۷۳۹۸۳
تاریخ انتشار : ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۴:۱۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: «بهرام عظیمی» انیماتور مجموعه پرمخاطب «سیاساكتی» نخستین فیلم سینمایی ‌انیمیشن‌ خود را با عنوان «تهران در سال 1500» را می‌سازد.

این انیماتور و كاریكاتوریست در گفت‌و‌گو با فارس درباره فعالیهای خود گفت: ساخت مجموعه انیمیشن سامانه 137 شهرداری تهران را در دست دارم كه انیمیشنی موزیكال است و اولین قسمت آن از اواخر اردیبهشت پخش می‌شود.

وی ادامه داد:اگر مردم این مجموعه را بپسندند،10 قسمت بعدی آن را هم خواهیم ساخت.این كار در خانه انیمیشن شهرداری تهران تولید می‌شود و موسیقی آن را «سعید كاظمی‌راد» می‌سازد.

عظیمی با اشاره به ساخت نخستین فیلم انیمیشن بلندش با عنوان «تهران در سال 1500» گفت:با «امیر مسعود علمداری» روی فیلمنامه این انیمیشن كار كرده‌ایم كه اگر شرایط مناسب فراهم شود،اواخر امسال پیش تولیدش را شروع كنیم.

وی همچنین گفت:این فیلم انیمیشن با استاندارهای بین‌المللی و با موضوع مسائل شهری ساخته می‌شود. داستان آن روایت كاملا طنزی از زندگی شهری مردم تهران است كه در سال 1500 علی‌رغم پیشرفتهایی كه صورت گرفته، هنوز خصوصیات اخلاقی‌‌ سابق را دارند و همچنان همان مردمند.

عظیمی كه اولین فیلمنامه خود را با نام «آل» برای «بهرام بهرامیان» نوشته است،درباره این انیمیشن بلند اظهار داشت: طرح كل فلیمنامه نوشته شده است ولی روی جزئیات آن كار نشده است.

وی افزود:خیلی دوست دارم برای جشنواره انیمیشن تهران یك فیلم كوتاه بسازم. اگر فرصتی بوجود بیاید و كمی از حجم كاریم كم شود،این انیمیشن را خواهم ساخت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین