کد خبر: ۷۴۰۷۳۹
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
فرد مسلحی که روز پنجشنبه به وقت محلی فعالیت سازمان ملل متحد را مختل کرده بود، سرانجام پس از حدود سه ساعت گفت و گو با پلیس دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

یک مرد مسلح روز پنجشنبه به وقت محلی قصد ورود به سازمان ملل را داشت و برای ساعاتی فعالیت این نهاد بین المللی و نیز رفت و آمد در خیابان های اطراف سازمان ملل را مختل کرد.

پلیس و نیروهای امنیتی که همواره در سازمان ملل و خیابان های اطراف آن در حال گشت زنی و نظارت بر ورود و خروج به این نهاد بین المللی هستند، بلافاصله اطراف این فرد مسلح را محاصره و بالگردها بر فراز سازمان ملل گشت زنی کردند و تمام خیابان‌های منتهی به مقر سازمان ملل را بستند.

پلیس نیویورک از این مرد مسلح  خواست تا سلاح خود را به زمین بگذارد اما این فرد بدون توجه در مقابل مقر سازمان ملل حرکت می کرد.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در این باره روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: صبح امروز ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی، یک کارمند سازمان ملل هنگام ورود به مقر این سازمان از ورودی خیابان ۴۳ منهتن به نگهبانان سازمان ملل در خصوص حضور مردی با یک تفنگ ساچمه ای در خیابان اول هشدار داد. نیروهای امنیتی سازمان ملل به سرعت تصمیم گرفتند پلیس نیویورک را مطلع و دسترسی به مقر سازمان ملل را مسدود کنند.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد که فعالیت پلیس بدون درگیری در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه بعد از ظهر به پایان رسید و پلیس فرد مظنون را بازداشت کرد.

دوجاریک اظهار داشت که ورودی خیابان ۴۲ به مقر سازمان ملل همچنان بسته بوده زیرا پلیس مشغول عملیات پاک سازی است. این ورودی به زودی بازگشایی خواهد شد.

در پی این حادثه، مرکز خدمات امنیت و ایمنی سازمان ملل اعلام کرد در خیابان اول بین خیابان‌های چهل و دو و چهل و سه، (محل سازمان ملل) پلیس در حال انجام وظیفه است.

این مرکز از تمام خدمه و هیات‌ها در مقر سازمان ملل خواست در سازمان ملل مانده و پناه بگیرند و تا اطلاع ثانوی خارج نشوند.

همچنین این مرکز اعلام کرد که در حال بررسی وضعیت است و با توجه به شرایط اطلاع رسانی خواهد کرد.

به دنبال وقوع این حادثه، ترافیک سنگین و بی سابقه در خیابان های اطراف سازمان ملل در منهتن نیویورک ایجاد شد و ورود به سازمان ملل همچنان از همه خیابان ها میسر نیست و ورود به مقر سازمان ملل نیز با سخت گیری مواجه است.

در پی این حادثه، بسیاری از خبرنگاران از دفاتر خود در سازمان ملل و منهتن خارج شدند و در خیابان های اطراف و نیز یکی از پل های مقابل سازمان ملل در هوای سرد منهتن مستقر شدند تا این حادثه را پوشش خبری دهند.

پلیس این فرد سفید پوست مسلح را ابتدا بازداشت نکرد و پس از حدود سه ساعت گفت و گو سرانجام او را بازداشت و به این ماجرا پایان داد.

هنوز اطلاعاتی درباره انگیزه های این فرد از این اقدام که تقریبا بی سابقه بوده، اعلام نشده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین