کد خبر: ۷۴۱۱۱۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
شهردار تهران خبر داد:
شهردار تهران از تشکیل شورای مناسب سازی شهر تهران با هدف افزایش خدمت دهی به معلولان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زاکانی در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان که در تالار ایوان شمس برگزار شد گفت: خدمت همه سروران عزیزم که در این مجلس با شکوه شرکت کردند، خدمت تمام خواهران و برادرانی که با اراده قوی برای امثال بنده الگو هستند و افرادی که در خدمت کردن گوی سبقت را از دیگران ربودند و امروز درس های خوبی از آن ها گرفتی، سلام و عرض ادب دارم. افتخار دارم در جمع شما صحبت می کنم و نکته اول این است آقایان دکتر شریفی و صادقی بیان کردند که مشکل موجود ما ، مشکل شهر ماست و آدم هایی که شهر را ساختند اما شهر مناسب ساخته نشده است چرا که اگر شهر درست ساخته می شد معلولیت در آن به این شکل نبود.

وی افزود: وقتی به فلسفه اساسی انقلاب اسلامی که همان عدالت است نگاه می کنیم ، عدالت ۳ جز دارد که یکی فراهم شدن فرصت برابر برای همه افراد جامعه است و باید به سمتی حرکت کنیم که مسیر برای هر که می خواهد تلاش کند باز باشد. نکته دیگر این است که اگر فردی با خدمتی به افق بالا رسید او در برابر همه افراد مسئول است و زمانی که این ۳ جزء در کنار هم قرار بگیرد عدالت معنا پیدا می کند و باید در این زمینه به برخی از افراد خدمت ویژه ارایه شود

وی ادامه داد: دین و آموزه های دینی برای ما پیام هایی دارد و ما یاد گرفتیم که خدمت به خلق و مردم جابگاه ممتاز نزد خداوند متعال دارد و هر که برای خدمت و نوکری به مردم کوشش کند مورد توجه فرار می گیرد و اگر عنصر خدمت، عنصری باشد که نتوانسته به دلیل شرایط جسمی از مواهب استفاده کند این خدمت قیمت بالاتری دارد. معلولی که این هفته را باید به او تبریک گفت، او همان قدر که نیاز به خدمت دارد یک انسان متعالی بیش از آن نیاز به نوکری او دارد تا بتواند افق بلندتری برای او تعریف کند تا مسیر هموار تریلر کسب کند، لذا همه دوستانی که آمدند در این مراسم حضور پیدا کردند در خدمت گوی سبقت را ربودند و به نوکری به شما بیشتر نیاز دارند.

شهردار تهران تاکید کرد: ارزش خدمت آنها بسیار بالاست و ما در شهرداری تهران می خواهیم همین مسیر را ادامه دهیم و خدمت به شما را به عنوان نوکری منت کشی کنیم و این مسیر برای ما افتخارآفرین است. زمانی با شهید اربابیان صحبت می کردیم عنوان می کرد هر چه روح بزرگ باشد جسم هر مشکلی که داشته باشد روح بزرگ جسم او را می کشد و وقتی شما را میبینم متوجه می شوم چه روح بزرگی در شما وجود دارد

وی ادامه داد: در شهرداری تهران تلاش من این بود یکی از مشاورین خود را در حوزه مناسب سازی انتخاب کنم و علت این بود به دلیل آن که معاونت های ما درگیر می شدند، از جناب صبوری درخواست کردم مسئولیت را بپذیرند تا مناسب سازی به عنوان یک اصل قرار بگیرد و دستورالعملی نیز تهیه شد تا عیوب شهر را گام به گام معرفی کنیم و زمینه خدمت به شما را فراهم کنیم. هفته گذشته در جلسه معاونان این دستورالعمل مطرح شد که با حضور معاونت شهرسازی و فنی عمرانی و حمل و نقل و ... تفکرات خود را جمع کردیم که چه کنیم که بتوانیم در این مسیر گام به کام حرکت کنیم تا شهر ما مناسب کنیم.

زاکانی تاکید کرد: ۹۸ هزار معلول و ۶۰ هزار جانباز در تهران وجود دارند و برای خدمت به آنها تصمیم گرفتیم برنامه مدون هوشمندی تهیه کنیم تا با استفاده از فن آوری احصا شود که در کدام منطقه شهر تهران معلولان ساکن هستند تا پیرامون آنها را مناسب سازی کنیم. بودجه ای که امسال تنظیم شده است برای مناسب سازی ۶۰۰ کیلومتر تهران است و باید اقدام های انجام شده در گذشته را پله و از آنها استفاده کنیم و رویکرد و هدف ما افق بالاتری است و در کنار آن تلاش می کنیم مناسب سازی را از خود شروع کنیم تا وقتی معلولان به ساختمان شهرداری مراجعه می کنند به مشکل برنخورند که در بودجه نیز این موضوع لحاظ می شود.

وی افزود: در کرونا به نقطه ای رسیدیم که خود ما بیاییم و مسئولیت های اجتماعی خود را بپذیریم و یکی از انواع خدمات این بود که سراغ افرادی برویم و نیاز نباشد آنها به ما مراجعه کنند و به جای سختی کشیدن شما، ما خدمت را به شما از طریق هوشمند سازی ارائه کنیم و آنجا که ضرورت به حضور است ما خدمت شما برسیم. ما باید ظرفیت ها را به سمتی سوق دهیم که دیگر محدودیت های بیان شده در این جلسه اتفاق نیفتد و ما باید ظرفیت های شهرداری را در اختیار دوستان قرار دهیم که بخشی از آن ناظر به اتوبوسرانی است که ۱۷۵ دستگاه اتوبوس خریداری شد که ۱۱۰ دستگاه آن با مجهز بودن به رمپ ویژه معلولان وارد چرخه مدیریت شهری و حمل و نقل شد.

شهردار تهران ادامه داد: آن چه شما نیاز دارید و ما به بیش از آن نیاز داریم تا خدمت شما باشیم و این منت را شما سر شهرداری تهران می گذارند تا خدمت کنیم. شورایی در حوزه مناسب سازی تشکیل شده است تا با اندیشه ورزی راه های مختلفی را ارایه کند تا خدمت دهی افزایش پیدا کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین