کد خبر: ۷۴۱۳۵۶
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
وزیر اطلاع رسانی مستعفی لبنان در پیامی خطاب به ولیعهد عربستان سعودی گفت که به جنگ یمن پایان دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

 جورج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی مستفی لبنان با حضور در یک برنامه پس از اعلام رسمی استعفایش اظهار کرد: خطاب به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی می‌گویم؛ زمانی که وی ولیعهدی را به عهده گرفت، من به شخصه و بسیاری از مردم بسیار خوشحال شدیم، به ویژه از اینکه او یک روند اصلاحی و یک روند تغییر را در پادشاهی عربستان سعودی آغاز کرد که پیش از آن هرگز انجام و مشاهده نشده بود.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وی افزود: حتی من در یکی از مصاحبه‌هایم گفتم که این شاهزاده حکومت چهارم سعودی را می‌سازد؛ چراکه درحال حاضر در دوران سومین حکومت سعودی قرار داریم که پایه‌های آن را مرحوم ملک عبدالعزیز بنا نهاده است.

قرداحی ادامه داد: "با این شجاعتی که در عربستان عمل کرد و همه مفاهیم حاکم را تغییر داد، یعنی همه چیز را آزاد کرد؛ او با یک تصمیم می‌تواند صلح شجاعانه در یمن را تحمیل کند و به این جنگ پایان دهد."

وی درباره روابط بیروت و ریاض خطاب به بن سلمان تاکید کرد: او باید بداند و همچنین از طریق پدرش ملک سلمان که روزهایی را از دوران جوانی‌اش در لبنان سپری کرده و دوستان زیادی در لبنان داشته است و گذشته پدرش در لبنان را به یاد بیاورد. همه لبنان آنها و عربستان را دوست دارند و آرزوی بهترین‌ها را برای این کشور دارند چراکه عربستان همیشه در کنار لبنان در سختی‌های بزرگ ایستاده است.

وی افزود: در مورد سیاست، راه باز است و من حاضرم به هر ندایی از میهن لبیک بگویم.

قرداحی همچنین تصریح کرد: خود را سیاستمدار نمی‌دانم و برای خدمت به لبنان پا به این عرصه گذاشتم. دو روز قبل از استعفایم، نجیب میقاتی از من خواست استعفا دهم ما با هم دیدار کردیم و او من را در جریان طرح امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و وزیر خارجه این کشور قرار داد و پس از این دیدارعبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان ابراز امیدواری کرد که استعفا دهم. من هم با سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده مشورت کردم و او به من گفت که تصمیم به دست خودم است او هم با همه متحدان صحبت کرد و همه آنها گفتند تصمیم با خود من است.

وی با لحنی تمسخر آمیز ادامه داد: من در لبنان دلیل گرانی دلار شدم و شاید من عامل انفجار بندر هستم و آنچه اتفاق افتاده تضمینی برای احیای روابط با عربستان نیست.

قرداحی همچنین گفت: بشاره پترس الراعی، اسقف مارونی‌های لبنان از من خواست که استعفا بدهم و من به او گفتم مگر خطایی از من سر زده است و او در پاسخ گفت نه و من نیز به او گفتم که تا چه زمانی به دیکته های دیگران تن دهیم؟

وزیر اطلاع رسانی مستعفی لبنان همچنین تاکید کرد: می‌دانم چه کسی این کمپین هجمه را علیه من به راه انداخت اما نمی‌خواهم بگویم که او کیست. فرزندانم در دوبی هستند و هیچ چیزی در رابطه با آنها تغییر نکرده است. من طرفدار حقیقت هستم و درصدد دفاع از آن هستم همانگونه که به دلیل دفاع مقاومت از جنوب لبنان در کنار آن ایستادم.

قرداحی درباره روابطش با سوریه نیز اظهار کرد: چیزی در این باره تغییر نکرده است و موضع من ثابت است و همه عرب‌ها و جهان درحال بازگشت به سوی سوریه هستند و این موضع من است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین