کد خبر: ۷۴۱۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف که با حضور حجت الاسلام رئیسی برگزار شد، عده‌ای از دانشجویان که از قبل به مراسم دعوت نشده بودند با تجمع مقابل درب دانشگاه شریف خواهان حضور در مراسم بودند که از حضور آنها ممانعت به عمل آمد.
آفتاب‌‌نیوز :

مراسم روز دانشجو صبح امروز از ساعت ۱۰ صبح با حضور حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور آغاز شد.

در حاشیه این مراسم عده‌ای از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف مقابل درب دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف حضور داشتند تا بتوانند در مراسم حضور یابند ولی از ورود این دانشجویان به دانشگاه جلوگیری شد و با اعلام مسئولان حراست تنها دانشجویانی اجازه ورود به سالن برگزاری مراسم را داشتند که اسامی آنها از قبل اعلام شده بود. این در حالیست که عده‌ای از دانشجویان غیرمدعو دانشگاه صنعتی شریف نیز اجازه ورود به سالن برگزاری مراسم روز دانشجو را نداشتند.

یکی از دانشجویان دکتری دانشگاه صنعتی شریف که در انتظار ورود بود، گفت: چرا ما دانشجویان در روزی که به اسم ما نامگذاری شده است اجازه صحبت نداریم. دانشجوی دکتری دانشگاه شریف چرا نباید وارد مراسم شود.

دانشجوی دیگری که شاغل به تحصیل در دانشگاه امیرکبیر بود، گفت: چند ساعت است مقابل درب دانشگاه ایستاده‌ایم ولی به ما اجازه ورود نمی‌دهند. روز دانشجو یک روز است و ما هم یک رئیس جمهور داریم. پس چرا نباید دغدغه‌های دانشجویی خود را به رئیس جمهورمان بگوییم.

دانشجوی دیگری که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شریف تحصیل می‌کرد نیز به ایسنا گفت: من حاضرم حتی کارت دانشجویی خودم را در گرو حراست دانشگاه قرار دهم ولی تنها امکان حضور در سالن را داشته باشم. جالب است که حتی ما شریفی‌ها هم اجازه ورود نداریم.

علاوه بر دانشجویان دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر و شریف چند دانشجو از شهرستان‌ها نیز مقابل درب دانشگاه حضور داشتند و درخواست داشتند تا به سالن محل برگزاری مراسم روز دانشجو ورود پیدا کنند، اما از ورود آنها ممانعت به عمل آمد. پس از اعتراض دانشجویان در خصوص عدم امکان حضور آنها، مسئولان تیم ریاست جمهوری خطاب به دانشجویان معترض، گفتند: هماهنگی ورود دانشجویان به عهده خود دانشگاه شریف و معاونت فرهنگی این دانشگاه بوده است و همه اقدامات ورود دانشجویان و فرآیند دعوت آنها به عهده آنها بوده و ما مسئولیتی در رابطه با دعوت دانشجویان نداشته‌ایم.

پس از اعتراض دانشجویان و با هماهنگی حراست دانشگاه صنعتی شریف، سه دانشجو امکان ورود به محل برگزاری مراسم را پیدا کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین