کد خبر: ۷۴۱۵۳۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
چندی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن نشان می داد گوشت چرخکرده بسته بندی شده یکی از شرکت ها بعد از شسته شدن زیر آب به رنگ سفید و بافت پنبه ای درآمده است. موضوعی که نگرانی این شهروند را در پی داشت که آیا چیز دیگری غیر از گوشت در این بسته ها عرضه می شود. پرسشی که دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت کشور به آن پاسخ داد.
آفتاب‌‌نیوز :

مسعود رسولی اظهار کرد: اداره دامپزشکی گوشت چرخکرده شرکتی را که در فیلم نشان داده شده از فروشگاه جمع آوری و آزمایش کرد و مشخص شد که این محصولات هیچ مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: بافت گوشت چربی، پروتئین و رنگدانه قرمز است. وقتی گوشت شسته می شود این رنگدانه بین آن خارج می شود و بافت پروتیئینی و چربی سفید رنگ باقی می ماند. این آزمایش را با هرگوشت چرخکرده انجام بدهید به همین صورت خواهد شد.

دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور با بیان اینکه هر گوشتی را زیر آب بگیرید کم کم رنگ آن سفید می شود، افزود: مدتی پیش این صحبت ها در مورد تن ماهی هم مطرح بود.

وی تصریح کرد:این فرد باید به مراجع رسیدگی یعنی سازمان دامپزشکی یا سازمان حمایت مراجعه و شکایت می کرد و آنها نیز رسیدگی می کردند. یا می توانست گوشت مورد نظر را آزمایش کند و اگر چیزی غیر از گوشت بود حتما مسئولیت آن را برعهده می گرفتیم.

رسولی با اشاره به اینکه نباید سریعا چیزی را قضاوت کرد، گفت: شرکتی که دراین فیلم نامش پخش شد ۱۵۰۰ نفر پرسنل مستقیم دارد و این اقدام آسیب زیادی به آنها وارد کرده است. لازم به ذکر است که شرکت به این بزرگی هیچ زمان با آبروی خود بازی نمی کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین