کد خبر: ۷۴۱۵۷۲
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
مرحله جدید پیش‌فروش محصولات شرکت ایران خودرو از روز پنجشنبه ۱۸ آذر آغاز می‌شود. اما یارانه جدید خودرو چگونه توزیع می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

ایران خودرو طرح جدید پیش فروش عادی محصولات خود را از روز پنچشنبه هجدهم آغاز می‌کند.

طبق اعلام ایران خودرو، طرح پیش‌فروش عادی (با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه) برخی محصولات شرکت ایران خودرو (با روش قرعه‌کشی) و مطابق جدول ذیل از روز پنجشنبه ۱۸ آذر شروع می‌شود و تا پایان روز شنبه ۲۰ آذر ادامه دارد.

جزئیات پیش‌فروش جدید ایران خودرو/ اسامی و قیمت محصولات

در بازار چند؟
حال سوال اینجاست که در توزیع یارانه جدید خودرو، قیمت‌ها چقدر با بازار چقدر تفاوت قیمت دارند؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب برندگان طرح ایران خودرو می‌شود.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک
یکی از خودرو‌های عرضه شده برای یارانه جدید خودرو، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۵۶ میلیون و ۳۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک در آبان، ۳۹۰ میلیون تومان است و این خودرو در بازار، ۴۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

تارا دستی
این خودرو نیز یکی از خودرو‌های عرضه شده برای یارانه جدید خودرو است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۱۶ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت مصوب تارا دستی ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار تومان و نرخ این خودرو در بازار، حدود ۴۱۰ میلیون تومان است.

پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای
متقاضیان همچنین در هنگام ثبت‌نام برای یارانه جدید خودرو، از امکان خرید پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای نیز برخوردارند.

قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۸۶ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای در آبان، ۲۱۶ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان تعیین شده است. این خودرو در بازار، ۳۶۴ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

دنا پلاس توربوشارژ دستی
یکی از خودرو‌های عرضه شده برای یارانه جدید خودرو، دنا پلاس توربوشارژ دستی است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۱۱۴ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای دنا پلاس توربوشارژ دستی در آبان، ۲۸۵ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۴۵۱ میلیون تومان قیمت دارد.

راناپلاس
این خودرو یکی از گزینه‌هایی است که در فهرست یارانه جدید خودرو قرار دارد. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۷۲ میلیون و ۱۵۶ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت مصوب راناپلاس در فروش فوری ایران خودرو ۱۸۰ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان و نرخ این خودرو در بازار، ۲۷۰ میلیون تومان است.

سورن پلاس
یکی از خودرو‌های عرضه شده برای یارانه جدید خودرو، سورن پلاس است. قیمت در پیش فروش ایران خودرو به صورت پیش‌پرداخت، ۸۱ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت کارخانه‌ای سورن پلاس، ۲۰۴ میلیون و ۲۵۷ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۳۰۲ میلیون تومان قیمت دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین