کد خبر: ۷۴۱۶۵۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵
فضای دانشگاهی و دانشجویی دچار رکود و انفعال است
سید محمد خاتمی در پیامی به مناسبت روز دانشجو نوشت: ١۶ آذر، اما نماد وضعیتی است که جامعه ما به طور عام و جامعه دانشگاهی و دانشجویی و نخبگی به طور خاص باید داشته باشد، یعنی نمایندگی از حرکت بزرگ ملت ایران در دوران اخیر به سوی عدالت، آزادی و استقلال و پیشرفت و رهایی از فضای نفس گیر حاصل از استیلای استبداد و استعمار و واقع بودگی در چرخه وحشتناک عقب ماندگی و عقب نگه داشتگی.
آفتاب‌‌نیوز :

متن کامل پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی بدین شرح است:

به نام خدای بزرگ‌

امسال در حالی به ١۶ آذر رسیدیم که فضای دانشگاهی و دانشجویی همچون همه بخش‌های مدنی و سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی دچار رکود و انفعال است و جامعه شاهد فعالیت مثبت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دلگرمی کننده و امید بخش نیست. البته باید پذیرفت که وضعیتی که کرونا نیز بر جامعه ما تحمیل کرده است در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

١۶ آذر، اما نماد وضعیتی است که جامعه ما به طور عام و جامعه دانشگاهی و دانشجویی و نخبگی به طور خاص باید داشته باشد، یعنی نمایندگی از حرکت بزرگ ملت ایران در دوران اخیر به سوی عدالت، آزادی و استقلال و پیشرفت و رهایی از فضای نفس گیر حاصل از استیلای استبداد و استعمار و واقع بودگی در چرخه وحشتناک عقب ماندگی و عقب نگه داشتگی.

١۶ آذر همچنین نقش پیشتاز دانشگاه و بخصوص دانشجو را در دوران‌های تشدید سرکوب و خفقان نشان می‌دهد؛ نقش ممتازی که برای ایفای آن قربانی‌های گران و هزینه‌های سنگین داده و پرداخته شده است.

از خداوند منان برای همه آرمان خواهان آزادی طلب که خواستار عزت ملت، استقلال و سربلندی میهن و رهایی کردم از رنج و حرکات و نومیدی اند کامروایی طلب می‌کنم.

سیدمحمد خاتمی

شانزدهم آذرماه ١۴٠٠

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین