کد خبر: ۷۴۱۷۲۸
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲

دادگاه هلند حاضر نشد گانتس را محکوم کند

منابع خبری از رد شکایت یک فلسطینی از وزیر جنگ دولت رژیم صهیونیستی و فرمانده سابق نیروی هوایی این رژیم به دلیل نقش در جنگ ۲۰۱۴ علیه غزه خبر دادند.
دادگاه هلند حاضر نشد گانتس را محکوم کند
آفتاب‌‌نیوز :

دادگاه استیناف هلند شکایت "اسماعیل زیاده"، شهروند هلندی فلسطینی الاصل علیه بنی گانتس، وزیر جنگ دولت رژیم صهیونیستی و "امیر اشل"، فرمانده سابق نیروی هوایی این رژیم به اتهام دست داشتن در جنگ خونین ۲۰۱۴ علیه نوار غزه را رد کرد.

به گزارش عربی۲۱، دادگاه استیناف هلند تأکید کرد که محاکم این کشور صلاحیت رسیدگی به دادخواست زیاده را ندارند، چراکه این پرونده مربوط به مقام‌هایی است که سیاست های دولت اسرائیل را اجرا می‌کنند.

دادگاه استیناف هلند با این تصمیم حکم صادر شده توسط دادگاه بدوی در ژانویه ۲۰۲۰ را تایید کرد.

اسماعیل زیاده، شهروند هلندی-فلسطینی شکایتی علیه بنی گانتس اسرائیل تنظیم کرده اما در مرحله بدوی رد شده بود. زیاده با ارجاع این پرونده به دادگاه استیناف سعی در احقاق حقوق خود را داشت که در بار دوم نیز این شکایتنامه رد شد.

اسماعیل زیاده از بنی گانتس به دلیل ارتکاب قتل شش عضو خانواده‌اش، شامل مادر، سه برادر و زن برادر و پسرعمویش در سال ۲۰۱۴ شکایت کرده بود.

اعضای خانواده وی در زمان حملات سال ۲۰۱۴ اسرائیل به نوار غزه و زمانی که بنی گانتس فرمانده ارتش اسرائیل بود، کشته شده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین