کد خبر: ۷۴۱۸۶۶
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳

باقری:‌ دو طرف می‌خواهند مواضع به هم نزدیک شود/ برای توافق مانعی نیست

مذاکره کننده ارشد ایران در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: اگر زمینه‌های لازم در مذاکرات وین فراهم شود برای دستیابی به توافق مانعی وجود ندارد.
باقری:‌ دو طرف می‌خواهند مواضع به هم نزدیک شود/ برای توافق مانعی نیست
آفتاب‌‌نیوز :

علی باقری کنی بعد از نشست روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا درباره کیفیت نشست گفت: در نشست امروز طرف های مختلف از جمله ایران دیدگاه خودشان را در رابطه با روند آتی گفت‌وگوها بیان کردند. هیات جمهوری اسلامی ایران در این نشست تاکید کرد که مسیر گفت‌وگوها را بر اساس مواضع و دیدگاه‌های خودش قبلا بیان کرده و با جدیت ادامه می‌دهد و اراده جدی برای مذاکرات دارد.

باقری کنی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران درمورد دستیابی به توافق هم اگر زمینه‌های لازم فراهم شود، مانعی نمی‌بیند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طرف‌های مقابل در جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام به پیشنهادهای ایران پاسخ مستند و مستدلی را ارائه دادند گفت که این موضوع باید در جلسه کارگروه‌ها پیگیری شود. همین که طرفین برای استمرار گفت‌وگوها اراده جدی دارند نشان دهنده این است که دو طرف می خواهند به هم نزدیک شوند.

نشست کمیسیون مشترک برجام دقایقی پیش با حضور نمایندگان گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و ایران برگزار شد و مقرر شد گفت‌وگوها در خصوص متون پیشنهادی ایران در سطوم مختلف ادامه یابد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین