کد خبر: ۷۴۱۹۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۶۸ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۰۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۷۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۱ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۲۰۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
جدیدترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۵۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

 نام کشور              مجموع مبتلایان      مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده          ۵۰,۵۳۵,۷۹۱            ۸۱۵,۲۶۹
۲ هند                        ۳۴,۶۷۴,۷۴۴         ۴۷۴,۷۳۵
۳ برزیل                         ۲۲,۱۷۷,۰۵۹       ۶۱۶,۵۰۴
۴ انگلیس                     ۱۰,۶۶۰,۹۸۱       ۱۴۶,۱۳۵
۵ روسیه                        ۹,۹۲۵,۸۰۶          ۲۸۶,۰۰۴
۶ ترکیه                     ۸,۹۸۴,۴۰۷            ۷۸,۶۰۲
۷ فرانسه                     ۸,۱۰۵,۷۸۵            ۱۲۰,۱۶۸
۸ آلمان                        ۶,۳۵۵,۸۸۸            ۱۰۵,۰۱۰
۹ ایران                        ۶,۱۴۷,۸۷۲          ۱۳۰,۵۲۴
۱۰ آرژانتین ۵,۳۵۰,۸۶۷                            ۱۱۶,۷۱۹

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۹۸۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۷۲ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۵۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین