کد خبر: ۷۴۲۴۳۵
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

قیمت آجیل شب یلدا چقدر؟

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران گفت: قیمت هر کیلو گرم آجیل شب یلدا بر حسب کیفیت بین ۱۵۰ تا ۲۷۰ هزار تومان است.
قیمت آجیل شب یلدا چقدر؟
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی احمدی در گفت‌وگویی با اشاره به تعیین قیمت آجیل شب یلدا، بیان کرد: امسال فروش آجیل و خشکبار به علت افزایش شدید قیمت‌ها، بسیار کاهش یافته است بنابراین اتحادیه قیمت آجیل شب یلدا را با حداقل سود تعیین کرده است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران افزود: براین اساس قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدا با باسلوق حداقل ۱۵۰ و حداکثر ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است و قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدا بدون باسلوق حداقل ۱۸۰ و حداکثر ۲۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی اظهار داشت: تنوع و کیفیت محصولات بسیار زیاد است بنابراین برحسب کیفیت ممکن است قیمت عرضه آجیل شب یلدا کمتر و بیشتر از قیمت‌های فوق باشد.

احمدی با اشاره به افزایش شدید قیمت آجیل و خشکبار در سال جاری اظهار داشت: فروش این محصولات نسبت به سال گذشته به یک چهارم تقلیل یافته است بنابراین برای تشویق مردم به خرید این محصولات امسال با کاهش سود فروشندگان حداقل سود ممکن را برای عرضه آجیل شب یلدا در نظر گرفته‌ایم.

وی اظهار داشت: حداقل قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدا با باسلوق سال گذشته ۱۱۰ هزار تومان بود که امسال با ۳۰ درصد افزایش قیمت آن را به ۱۵۰ هزار تومان رساندیم در حالی که قیمت اغلب محصولات آجیل و خشبکار بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

احمدی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم تخمه ژاپنی نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: علت اصلی افزایش این محصول، کاهش تولید به علت کم آبی است.

وی اظهار داشت: قیمت پسته نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار اظهار داشت: تولید محصولاتی مانند تخمه کدو، تخمه آفتابگردان و گردو نیز نسبت به سال گذشته به علت کم آبی، کاهش یافته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین