کد خبر: ۷۴۲۴۹۲
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن سفر‌های زیارتی

کارشناسان پلیس فتا با دریافت این گزارش و انجام تحقیقات گسترده موفق شدند عامل کلاهبرداری را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.
کلاهبرداری با ترفند برنده شدن سفر‌های زیارتی
آفتاب‌‌نیوز :

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری پنج عضو باند کلاهبرداری تلفنی که با ترفند برنده شدن سفر‌های زیارتی بیش از چهار میلیارد ریال از طعمه‌های خود کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار "علی اکبر جاویدان" گفت: پس از اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود اعلام کرد که شخصی پس از تماس با وی عنوان کرده در قرعه کشی یکی از اپراتور‌های تلفن همراه برنده سفر به عتبات عالیات شده و به این بهانه وی را پای دستگاه عابربانک کشانده و با اخذ حساب کاربری اقدام به فعالسازی اینترنت بانک و سپس خالی کردن حساب وی کرده است.

سردار جاویدان تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با دریافت این گزارش و انجام تحقیقات گسترده موفق شدند عامل کلاهبرداری را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به انجام کلاهبرداری از فرد شاکی اعتراف کرد، افزود: این شخص در ادامه اعترافات خود عنوان کرد با چهار نفر دیگر همدست و با کمک هم اقدام به کلاهبرداری از دیگران می‌کنند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس فتا در ادامه با انجام کار‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه‌های دیگر اعضای باند شده و در عملیات‌هایی جداگانه آن‌ها را نیز دستگیر کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: اعضای باند در اعترافات خود عنوان کردند تاکنون از ۳۳ نفر به بهانه برنده شدن سفر‌های زیارتی بیش از چهار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان با اشاره به معرفی افراد کلاهبردار به مراجع قضائی، از شهروندان خواست به پیامک‌ها و تماس‌هایی با عنوان برنده شدن جایزه اعتنایی نکرده و تحت هیچ شرایطی اطلاعات مهم حساب بانکی و سایر اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین