کد خبر: ۷۴۲۵۵۴
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

جدول به روز شده کرونا؛ آمار جهانی مبتلایان از ۲۷۰ میلیون نفر گذشت

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۷۰ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳۷۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۲۲ هزار و ۳۸۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۳ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۶۷۴ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
جدول به روز شده کرونا؛ آمار جهانی مبتلایان از ۲۷۰ میلیون نفر گذشت
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنین با بیش از ۵۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۰,۸۰۱,۴۵۵ ۸۱۷,۹۵۶
۲ هند ۳۴,۶۹۷,۸۶۰ ۴۷۵,۶۳۶
۳ برزیل ۲۲,۱۸۹,۸۶۷ ۶۱۶,۹۴۱
۴ انگلیس ۱۰,۸۱۹,۵۱۵ ۱۴۶,۴۳۹
۵ روسیه ۱۰,۰۱۶,۸۹۶ ۲۸۹,۴۸۳
۶ ترکیه ۹,۰۴۰,۱۷۹ ۷۹,۱۵۱
۷ فرانسه ۸,۲۵۸,۶۹۲ ۱۲۰,۴۳۱
۸ آلمان ۶,۵۳۰,۹۱۲ ۱۰۶,۳۳۱
۹ ایران ۶,۱۵۴,۸۱۳ ۱۳۰,۷۲۲
۱۰ آرژانتین ۵,۳۵۸,۴۵۵ ۱۱۶,۷۷۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۵۱۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۵۴ هزار و ۸۱۳ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۷۲۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین