کد خبر: ۷۴۲۸۹۵
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳

قیمت طلا منتظر نشست فدرال رزرو

قیمت طلا در معاملات امروز در آستانه نشست فدرال رزرو کاهش یافت و به ۱۷۸۱.۶۳ دلار رسید.
قیمت طلا منتظر نشست فدرال رزرو
آفتاب‌‌نیوز :

قیمت طلا در معاملات امروز در آستانه نشست فدرال رزرو کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن سرعت برنامه بانک مرکزی آمریکا برای کاهش اقدامات اقتصادی در زمان شیوع کرونا هستند.

هر اونس طلا با ۵ دلار و ۴ سنت کاهش ۱۷۸۱.۶۳ دلار فروخته شد.

جیووانی استانوو، تحلیلگر UBS گفت: «دلار قوی و افزایش نرخ واقعی بهره به دلیل کاهش انتظارات تورمی، بر اساس نرخ تورم سر به سر، عواملی هستند که قیمت طلا را زیر ۱۸۰۰ دلار نگه می‌دارند.»

«بازیگران بازار به دقت نشست کمیته بازار آزاد فدرال را دنبال خواهند کرد تا ببینند بانک مرکزی آمریکا چگونه به تورم در حال افزایش که به تغییرات احتمالی بیشتر قیمت‌ها منجر خواهد شد، واکنش نشان می‌دهد.»

ارزش دلار تقریبا ثابت ماند و همین امر سبب شد تا تقاضا برای طلا از سوی مالکان ارز‌های دیگر محدود شود. در عین حال، سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای که دیروز رقم خورد، بالاتر رفت و این امر از عوامل کاهش قیمت طلا بوده است.

فدرال رزرو نشست دو روزه سیاست گذاری خود را اواخر امروز آغاز خواهد کرد. انتظار می‌رود که فدرال رزرو خرید اوراق را زودتر از آنچه قبلا اعلام شده به پایان برساند و احتمالا نرخ بهره را زودتر از سال آینده افزایش دهد.

کاهش محرک‌های اقتصادی و افزایش نرخ بهره، سوددهی اوراق قرضه دولتی را افزایش می‌دهد و هزینه‌های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را افزایش می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین