کد خبر: ۷۴۳۸۰۵
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰

تاکید عمران خان بر همکاری‌های مرزی با ایران

نخست‌وزیر پاکستان در دیدار با وزیر خارجه کشورمان با توجه به ضرورت گسترش روابط دوجانبه بین دو کشور ضمن مرور زمینه‌های مختلف همکاری‌های دو کشور، همکاری‌های مرزی خصوصاً تجارت مرزی و تشکیل توسعه بازارچه‌های مرزی را مورد تاکید قرار داد.
تاکید عمران خان بر همکاری‌های مرزی با ایران
آفتاب‌‌نیوز :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که جهت شرکت در نشست فوق العاده وزرای امور خارجه کشور‌های اسلامی در اسلام آباد به سر می‌برد پیش از ظهر امروز با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای امور خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی در پاکستان، با تاکید بر ضرورت همکاری تمام کشور‌های اسلامی در رساندن سریع کمک‌های بشردوستانه به افغانستان تاکید کرد.

امیر عبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به موضوعات سیاسی در افغانستان از ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان حمایت کرده و در این ارتباط ضمن باز نگهداشتن مرز‌های خود آماده همه گونه همکاری با تمام کشور‌ها برای رساندن کمک‌ها به مردم افغانستان است.

وزیر خارجه کشورمان تنها راه حل صلح و ثبات نهایی در افغانستان را تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام دانسته و در این ارتباط بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با همسایگان افغانستان، کشور‌های منطقه و سازمان ملل برای تسهیل شکل‌گیری دولتی فراگیر در افغانستان توسط خود افغان‌ها تاکید کرد.

مسائل دوجانبه ایران و پاکستان خصوصاً موضوع همکاری‌های مرزی بخش دیگری از مطالب مطروحه توسط وزیر امور خارجه کشورمان بود.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار ضمن با اهمیت دانستن نقش جمهوری اسلامی در منطقه و برقراری صلح و ثبات در افغانستان، از موضوع تشکیل دولت فراگیر در افغانستان حمایت کرد و بر ضرورت کمک به مردم افغانستان در شرایط حاضر خصوصاً با توجه به رسیدن زمستان و نبود سوخت و مواد غذایی تاکید کرد.

عمران‌خان با توجه به ضرورت گسترش روابط دوجانبه بین دو کشور ضمن مرور زمینه‌های مختلف همکاری‌های دو کشور، همکاری‌های مرزی خصوصاً تجارت مرزی و تشکیل توسعه بازارچه‌های مرزی را مورد تاکید قرار داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین