کد خبر: ۷۴۴۱۱۲
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸

نرخ شیرینی شب یلدا اعلام شد

رییس اتحادیه قنادان تهران جزئیات نرخ شیرینی شب یلدا سال ۱۴۰۰ را برای رفاه حال شهروندان و جلوگیری از سو استفاده برخی متخلفان اعلام کرد.
نرخ شیرینی شب یلدا اعلام شد
آفتاب‌‌نیوز :

علی بهره‌مند امروز (دوشنبه) درباره وضعیت قیمت شیرینی در آیین شب یلدا، افزود: طبق مصوبه قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر و خامه‌ای ۷۸ هزار تومان، شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیونی ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی ۴۹ هزار تومان برای شیرینی‌فروشی‌های درجه یک تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت انواع مختلف شیرینی براساس کیفیت تعیین می‌شود، اظهار داشت: شیرینی‌فروشی‌های درجه دو می توانند هر کیلوگرم شیرینی تر و خامه‌ای را با قیمت ۶۰ هزار تومان، شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیونی را ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی را ۳۹ هزار تومان بفروشند.

بهره مند تصریح کرد: با توجه به تورم و افزایش هزینه های تولید قیمت شیرینی شب یلدا، امسال نسبت به سال گذشته نرخ انواع شیرینی حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم باسلق لوله ای ساده و باسلق لقمه ای گردویی بستگی به نوع مواد اولیه و کیفیت تولید آن متغیر است و نرخ ثابتی ندارد.

رییس اتحادیه قنادان تهران درباره نظارت بر عملکرد قنادی ها و شیرینی فروشی های سطح شهر گفت: تمام قنادی ها و شیرینی فروشی های کشور تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان کشور قرار دارند.

قنادان و شیرینی فروشان تخلف نکنند

بهره مند افزود: در صورتی که مردم در خصوص قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ با اتحادیه قنادان مربوطه تماس بگیرند.

وی توصیه کرد: شهروندان از قنادی ها و شیرینی فروشی هایی که پروانه فعالیت دارند، خرید خود را انجام دهند.

این مقام صنفی اظهار داشت: اکنون در مجموع ۳۵ هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی دارای پروانه در سراسر کشور فعالند که از این تعداد حدود دو هزار واحد پروانه دار در تهران فعالیت دارند.

سال گذشته قیمت هر کیلوگرم شیرینی برای شب یلدا شیرینی تر و خامه ای ۴۸هزارتومان، زبان، پاپیونی و دانمارکی کیلویی ۳۸هزار تومان و کیک یزدی نیز با قیمت هر کیلو ۲۹ هزار تومان به مشتریان عرضه می شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین