کد خبر: ۷۴۴۱۳۰
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲

۶۲ هزار نفر از واجدین شرایط در بابل واکسن نزدند

معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۱۳ درصد از جمعیت گروه هدف بالای ۱۲ سال زیر پوشش این دانشگاه تاکنون واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند.
۶۲ هزار نفر از واجدین شرایط در بابل واکسن نزدند
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی جوانیان در جمع خبرنگاران جمعیت بالای ۱۲ سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل را حدود ۴۶۵ هزار نفری برآورد کرد و افزود: از این تعداد ۶۲ هزار و ۸۱ نفر تاکنون از دریافت واکسن کرونا امتناع کرده‌اند.

وی با بیان این که سویه‌ جدید کرونا یا اومیکرون که سرعت انتقال بالایی دارد واکسن نزده‌ها را بشدت تهدید می‌کند، گفت: برای خنثی کردن سویه جدید اومیکرون در کشور توصیه به تزریق دز سوم می‌شود، اما ما در بابل ۱۴ درصد جمعیت واجد شرایطی داریم که حتی یک دز واکسن کرونا نزده‌اند.

این مسوول اذعان کرد: خودداری از تزریق واکسن هم سلامت خود هم سلامت اطرافیان و علی‌الخصوص افراد زیر ۱۲ سال را بشدت به خطر می‌اندازد.

جوانیان از تزریق دز نخست واکسن کرونا به بیش از ۸۷ درصد جمعیت گروه هدف بابل به تعداد ۴۰۲ هزار و ۶۵۸ نفر خبر داد و افزود : ۷۴ و نیم درصد از جمعیت گروه هدف بابل نیز هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند که شامل ۳۴۶ هزار و ۶۵۸ نفر می‌باشد.

وی گفت: تاکنون ۲۵ هزار و ۷۲ نفر از مجموعه کادر درمان، سالمندان و گروه هدف بابل دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان این که شهروندان تحت هیچ شرایطی نباید پروتکل‌های بهداشتی را نادیده بگیرند، گفت: با توجه به این که در آستانه شب یلدا هم قرار داریم که شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را به‌ صورت کامل رعایت کنند و سلامتی خود و خانواده خود را در معرض خطر قرار ندهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین