کد خبر: ۷۴۴۳۶۲
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶

وصول بدهی چند ساله سریلانکا به ایران

سفارت کشورمان در سریلانکا اعلام کرد که بدهی چند ساله سریلانکا به ایران، با حضور علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت در کلمبو و امضای یک یادداشت تفاهم وصول می‌شود.
وصول بدهی چند ساله سریلانکا به ایران
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت در اولین مقصد تجاری این وزارت خانه با سریلانکا یادداشت تفاهم امضا کرد.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه برای تسویه بدهی نفتی سریلانکا که سال ها تعیین تکلیف نشده بود بامداد روز دوشنبه 29 آذر وارد کلمبو شد، در آنجا یادداشت تفاهمی امضا کرد که به دنبال آن مقرر شد در ازای واردات ماهانه چای بدهی سریلانکا به کشورمان تسویه گردد.

لازم به ذکر است، این واردات چای، مازاد واردات سنتی نیست، بلکه از این به بعد واردات جاری در بخش چای از این طریق انجام می شود و تا حد ممکن از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود.

همچنین معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت در ادامه رایزنی های خود با مقامات و تجار سریلانکا از جمله رییس اتاق بازرگانی سیلان و سازمان توسعه تجارت سریلانکا، وزیر کشت و صنعت، وزیر مشاور در امور همکاری های منطقه ای، قائم مقام وزیر خارجه و وزیر صنعت دیدار کردند و راههای توسعه اقتصادی و نهایت استفاده از فرصت های موجود را بررسی کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین