کد خبر: ۷۴۵۲۸
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۰۲:۱۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پروژه سینمایی «شهرزاد» درباره شخصیت شهرزاد، قصه‌گوی هزار و یک شب، یکی از ۴ پروژه‌ جدید «تهمینه میلانی» است .

به گزارش سرویس سینمایی آفتاب، به نقل از فارس، «تهمینه میلانی» درباره فیلم سینمایی «شهرزاد» گفت: «نگارش فیلمنامه «شهرزاد» را از سال گذشته شروع کردم و با عشق آن را نوشتم. این فیلم فقط درباره شخصیت شهرزاد داستان هزار و یک شب است». 

میلانی در ادامه گفت: ««شهرزاد» اولین زن تاریخ است که هنر درمانی کرده است. هنردرمانی در دنیای مدرن باب شده است ولی «شهرزاد» به عنوان شاهزاده خانم ایرانی نخستین هنردرمان است که با گفتن قصه برای شوهرش به او نشان می‌دهد که در دنیای آدمهای بد و خوب وجود دارند و ذهن او را نسبت به انسان‌ها مثبت می‌کند».
 
کارگردان «تسویه حساب» گفت: «این فیلم در فضا و دوران قدیم می‌گذرد و چون بسیار پرهزینه است باید سرمایه‌گذار خارجی برایش پیدا کنم. پیشنهاد من برای ساخت این فیلم ، کشورهایی چون مراکش و یا تاجیکستان است که فضایی شبیه به ایران قدیم را دارند، است».‌ 

وی افزود: «این پروژه باید پروداکشن و عوامل بین‌المللی داشته باشد و باید برنامه‌ریزی دقیقی روی آن انجام شود و شرایط مناسب تولید برایش فراهم شود».
 
میلانی درباره دیگر پروژه خود با عنوان «راز چمدان» که از سال گذشته قرار بود در هند و با عوامل و بازیگران هندی آن را بسازد، گفت: «زمان دقیق ساخت فیلم «راز چمدان» هنوز مشخص نیست، طرح اولیه فیلمنامه تصویب شده و باقی قضایا به کمپانی هندی بستگی دارد، قرار شد آنها، یک سناریست را انتخاب کنند تا فیلمنامه را بنویسد چون داستان آن کاملا هندی است».
 
وی ادامه داد: «این فیلم کاملا زنانه است که طبق برنامه‌ریزی قبلی، می‌خواستم ماه اکتبر آن را بسازم اما به تاخیر افتاد».
 
این کارگردان سینما همچنین قصد دارد، فیلمی با عنوان «چگونه بدبخت شویم» را بسازد که با زبان طنز به مفاهیم زندگی می‌پردازد. 

میلانی در این‌باره گفت: «داستان این فیلم درباره دو مهندس جوان است که یکی به‌شدت خوش‌بین و دیگری به شدت بدبین است. یکی نیمه پر لیوان را می‌بیند و دیگری نیمه‌خالی را». 

وی ادامه داد: «در این فیلم قصد دارم به مباحث علم روانشناسی با زبان طنز بپردازم».
 
کارگردان «سوپراستار!» درباره دیگر فیلمنامه‌ای که در صورت فراهم شدن شرایط، آن را کارگردانی می‌کند گفت: «من حدود ۱۶ سال پیش فیلمنامه «مردی که تنها سفر کرد» را نوشتم که شرایط برای ساختش بوجود نیامد. این فیلمنامه را به انجمن سینمای دفاع مقدس ارائه کرده‌ام که در صورت تمایل آنها ،بسازم. این کار درباره یک عکاس جنگ است که داستان به بعد از اسارت او می‌پردازد».
 
«سوپراستار!» میلانی این روزها توسط «مستانه مهاجر» در دست تدوین است و فیلم قبلی وی با نام «تسویه حساب» هنوز به نمایش درنیامده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین