کد خبر: ۷۴۵۷۲۴
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
در پی خروج ۱۴ واگن باری از خط در بلک زیرآب به شیرگاه مازندران، تردد قطارهای مسافری به مقاصد شهرهای شمالی کشور متوقف شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیرکل راه آهن شمال کشور از خروج قطاری باری در مسیر زیراب به شیرگاه از ریل خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت.

خدایار طالبی افزود: ساعت یک بامداد امروز چهارشنبه قطار باری مسیر پل سفید به ایستگاه نکا در حوالی روستای سیدآباد از ریل خارج شد. در حال حاضر نیرو‌های شرکت راه آهن در حال بازگشایی مسیر هستند و علت بروز این حادثه نیز مشخص نیست.

اوایل آبان امسال نیز حادثه خروج واگن قطار از ریل در خطوط راه آهن شمال اتفاق افتاد که در آنزمان چهار واگن باری در شهرستان سوادکوه از ریل خارج شده بود.

براساس آمار روزانه پنج هزار مسافر در مسیر راه آهن شمال که از گرمسار در استان سمنان تا اینچه برون در استان گلستان امتداد دارد و در دو مدیریت راه آهن شمال و گلستان فعلیت دارد، جا به جا می‌شوند.

توقف تردد قطارهای مسافری به مازندران در پی خروج قطار از ریل

به نوشته مهر، خروج از خط ۱۴ واگن باری در صبح گاه (۴:۰۰) امروز ۸ دی ماه ۱۴۰۰ در بلاک زیرآب به شیرگاه در راه آهن شمال منجر به خسارت شدید به خط و واگن‌ها گردید در پی این حادثه خط مسدود شد.

این شدیدترین حادثه خروج از خط طی چند سال گذشته است.

در چند روز گذشته حادثه آتش سوزی ریل باس در نزدیکی ورامین، خروج از خط یک دستگاه ریل باس در ایستگاه تهران و زیر گرفتن مأمور راه آهن که منجر به قطع هر دوپای مأمور شد از سوانح جدی راه آهن است که گفته شده بی سابقه بوده است.

۳۰ آذر ماه سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم بهره برداری از ۵۲۶ دستگاه واگن باری و مسافری اعلام کرد: ایمنی صنعت حمل و نقل ریلی خط قرمز راه آهن است.

قطارهای مسافری تهران-ساری، تهران-گرگان و پل سفید-گرگان که قرار بود امروز ۸ دی ماه سیر و حرکت داشته باشند، به دستور سید محسن طباطبایی اتابک مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری از برنامه سیر قطارها حذف شدند.

لکوموتیوران قطار به بیمارستان اعزام شده است. ضمناً نزدیک ۳۰۰ متر خط راه آهن و همچنین ۱۶ واگن از بین رفته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین