کد خبر: ۷۴۶۵۳
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
اثرات اجتماعی ناکامی های یک تیم فوتبال
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب-سرویس اجتماعی: با شکست پنج بر صفر تیم شیرین فراز کرمانشاه از تیم پیروزی تهران و تقریبا قطعی شدن سقوط تیم شیرین فراز از لیگ برتر ، احتمال افزایش آسیب های اجتماعی در بین جوانان ورزش دوست این شهر هر چه بیشتر احساس می شود .

به اعتقاد برخی از جامعه شناسان کرمانشاهی جوانان این شهر که نیاز های هیجانی خود را طی یک سال گذشته در محیط ورزشگاههای شهر کرمانشاه سپری می کردند ، این بار مجبورند مکانی دیگر را برای ارضای نیازهای هیجانی ،روانی خویش دست و پا کنند ،که در صورت عدم جایگزینی سریع مکانی مناسب و نیندیشیدن یک استراتژی فوری از سوی مسئولین امر احتمال انتخاب محیط های ناسالم اجتماعی برای ارضای این نیاز ها از سوی این جوانان احساس می شود .

دکتر نجفی جامعه شناس و رئیس سابق سازمان ملی جوانان استان کرمانشاه دراین زمینه در مصاحبه باخبرنگار سرویس اجتماعی آفتاب گفت :«از دیر باز رابطه ورزش و اجتماعی یک امر تثبیت شده بوده است ورزش در جلوگیری از آسیب های اجتماعی و تخلیه هیجانات جمعی کمک وافری را به جامعه می کرده ».

وی در ادامه افزود: «امروزه ورزشی مثل فوتبال که بیشترین طرفدارها را دارد به صورت یک نهاد کارساز اجتماعی برای تثبیت هویت جمعی و انسجام اجتماعی به حساب می آید ».

 رئیس سابق سازمان ملی جوانان استان کرمانشاه گفت:« در شهر کرمانشاه که اخیرا تیم شیرین فراز پله های صعود را سریعا طی کرده بود و یک انتظار سریع و امیدواری را در جوانان شهر به شکل یک یک باور محلی و هویت جمعی ایجاد کرده بود ، زمینه را برای پرداختن همگرائی و جلوگیری بخشی از آسیب های اجتماعی بوجود آورده بود، که با سقوط تیم شیرین فراز احتمال سرخوردگی در این هویت جمعی بوجود می آید و علائمی چون افسردگی و انزوا در جوانان این شهر که به نوعی امیدواری اجتماعی دست یافته بودند ایجاد خواهد شد».

 وی در خاتمه افزود:«احتمال رفتار وندالیستی و متناقض با قانون و دیگر از آسیب های اجتماعی از سوی آنان می رود . از این رو در کوتاه مدت باید مسئولین امر به فکر یک جایگزین مناسب برای این خلاء اجتماعی باشند ».

گفتنی است که شهر کرمانشاه به واسطه فقر دامنگیر اقتصادی و بالا بودن نسبی درصد بیکاری مستعد ابتلاء هر چه بیشتر به انحرافات و آسیب های گوناگون اجتماعی می باشد. لذا احساس می شود که خلا یکباره این باشگاه فرهنگی ورزشی آسیب هائی را برای مردم این شهر در پی داشته باشد و سقوط این تیم ورزشی ، سقوط اجتماعی ، فرهنگی تماشاچیانش را نیز رقم زند !
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۸۷/۰۲/۲۸
0
0
اگرجايگاه اجتماپي يك شهرمساوي با بردو باخت دريكرشته خاص باشد دراينصورت هرروزه شاهدصعود وسقوط اين جايگاه درشهرهاي مختلف هستيم بهتراست آقايان درحوزه تخصصي خود اظهار فضل نمايندواجتماعيات رابه اهلش بسپارند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۵
0
0
باسلام - براي خبر ي كه نوشته ايد خيلي متاسفم چه خوبه كه آدم قبل از هر حرفي فكر كنه ،اون روزهاي كه بقيه شهرها توي لونه هاشون بودن ،مردم كرمانشاه 8سال توي آتش وخون براي حفظ ناموس ميهن جنگيدند وبعد از جنگ هم كسي به اونا توجه نكرد اگه مي خواستن سقوط كنند با بي عدالتي سقوط مي كردند نه با باخت از فوتبال .شماهم به نظر من برويد فالگير وغيبگو شويد بيشتر بهتون مياد پسته بي مغز!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین