کد خبر: ۷۴۶۶۸۹
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: بر این اساس از امروز اخذ ۹ درصد مالیات از پرواز‌های داخلی و خارجی اجرایی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

مقصود اسعدی سامانی با یادآوری این‌که در قانون قبلی ۵ درصد از قیمت بلیت پرواز به‌عنوان عوارض شهرداری‌ها اخذ می‌شد، اظهار کرد: بر اساس قانون جدید عوارض شهرداری‌ها از محل پرواز‌ها حذف و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شود.

وی با بیان این‌که مالیات بر ارزش افزوده پرواز‌های داخلی ۴ درصد است، اما در پرواز‌های خارجی ۹ درصد دریافت خواهد شد، افزود: این مبلغ به حساب ایرلاین‌ها واریز نمی‌شود و شرکت‌هیا هواپیمایی باید این مبلغ را به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند.

وی با تاکید بر این‌که اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده باعث می‌شود دسترسی مردم به سفر‌های خارجی کاهش یابد، یادآور شد:‌نمایندگان مجلس همواره به قیمت بالای پرواز‌ها اعتراض دارند، اما در عین حال اخذ مالیات بر ارزش افزوده از حمل‌ونقل هوایی را مصوب می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: قبلا شهرداری‌های شهر‌های مبدأ و مقصد پرواز هر ۵ درصد عوارض را دریافت می‌کردند، اما امروز فقط ۹ درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از ایرلاین‌ها اخذ می‌شود که این مبلغ به مصرف کننده نهایی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: حتی شهرداری شهر‌هایی که فرودگاه ندارند هم از ایرلاین‌ها ۵ درصد مطالبه را می‌کردند و ایرلاین‌ها مرتباً در دستگاه قضایی با پرونده‌های شکایت شهرداری‌ها مواجه می‌شدند.

وی با اشاره به امکان استراد و دریافت کسنلی بلیت هواپیما، افزود: در این زمینه ابهامات زیادی وجود دارد که سازمان امور مالیاتی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: قانون ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به پرواز‌های مسافرانی که وارد کشور می‌شوند تعلق نخواهد گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین