کد خبر: ۷۴۸۳۸۱
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۱
پاشنه آشیل لایحه بودجه ۱۴۰۱ به روایت یک نماینده
یک عضو کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: پاشنه آشیل لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است که اگر این مهم درست اجرا نشود، ضعیف، ضعیف‌تر و قوی، قوی‌تر می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تأکید به اهمیت فرهنگی جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: ضمن تشکر از بانک مرکزی در زمینه تلاش‌هایش در راستای قانون چک، کارهای مهم دیگری هم داریم که روز گذشته در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مطرح کردم. قرار بر این شد در اولین فرصت با جدیت با جدیت پیگیری شود.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه پاشنه آشیل بودجه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، گفت: اگر این مهم درست اجرا نشود، ضعیف، ضعیف‌تر و قوی، قوی‌تر می‌شود. سیاست جبرانی برای عامه مردم در این بودجه رعایت شود تا بیشتر آسیب نبینند.

نماینده مشهد در مجلس در مورد وضعیت دارو گفت: در موضوع دارو، ارز ترجیحی حذف نشده است. بنا هم نیست حذف شود اما گرانی دارو و امکاناتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده نشان دهنده این ضعیف بودن نظارت است. کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، فراموش نشوند. متأسفانه برای این گروه فقط ۲۰ درصد افزایش مستمری پیش‌بینی شده و این در حالی است که تورم ۴۰ درصد است. آیا اینکه دریافت یک خانواده ۵ نفری مبنی بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کافی است؟

وی با استناد به بیانات اخیر رهبری در جمع مردم قم گفت: رهبری فرمودند که نیروهای مردمی در باید در متن نظارت دولت قرار گیرند. باید حس نظارت بر بازار حکم فرما باشد. به‌کارگیری مردم ساز و برگ خود را دارد. دولت باید با مردم حرف بزند. مردم ما خوب هستند. مردم از کوچک شدن سفره‌شان جدا نگران هستند. با مردم حرف بزنید، مسائل را مطرح کنید و به آنها آرامش دهید.

زیارت مثل هواست/چرا ردیف زیارت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف شده است؟

نماینده مشهد در مجلس یازدهم در مورد کارگروه ملی زیارت گفت: از تشکیل جلسه در مورد این موضوع تشکر می‌کنم. چرا بودجه زیارت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف شده است؟ زیارت مثل هواست. نباید با حذف اعتبار این مهم مثل دولت گذشته، مردم را محروم کنیم.

پژمانفر در ادامه در انتقاد از قیمت مسکن، به وزیر راه و شهرسازی هشدار داد و گفت: از مهم‌ترین شعارهای دولت ساخت مسکن بود. بعد از گذشت سه ماه، علی رقم گزارش‌ها، حرکت شما بسیار کند. اطلاع داریم که بیشترین زمین‌های مرغوب در دست حاکمیت است و بر اساس قانون جهش مسکن باید ساخت و ساز شروع شود. این زمین‌ها باید به ساخت مسکن اختصاص داده شود. اشکال کجاست؟ چرا ساخت مسکن شروع نمی‌شود؟ آیا زمین‌ها را تحویل نمی‌دهند یا نمی‌گیرید؟ نباید امید مردم قطع شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین